Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2557
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Castle Dreams “Nad Zaporą” w Karpaczu

Sobota, 2 maja 2015, 8:32
Aktualizacja: 8:35
Autor: Manu
Karpacz: Castle Dreams “Nad Zaporą” w Karpaczu
Fot. Organizator
W najbliższą niedzielę (3.05) o godz. 14.00 w Restauracji Muzycznej “Nad Zaporą” w Karpaczu (przy ul. Rybackiej 8) będzie można tak posłuchać wrocławskiej grupy Castle Dreams, której muzyka to zaskakujące połączenie muzyki dawnej, rocka i muzyki celtyckiej. Wstęp wolny.

Zespół Castle Dreams powstał na początku roku 2008, jednak pomysł stworzenia grupy o takim charakterze zrodził się pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku. Stały skład zespołu stanowią od początku gitarzysta Grzegorz Buczkowski i skrzypaczka Katarzyna Lipert, która reprezentowała grupę podczas czwartej edycji programu Polsat “Must Be the Music. Tylko muzyka”. Zespół koncertuje także za granicą.

Castle Dreams gra muzykę rockową z elementami folku, a koncerty na skrzypce elektryczne i wirtuozerską gitarę elektryczną to niezwykłe połączenie dynamicznych, mocno energetycznych rytmów z melancholią i rozmarzeniem.

Grzegorz Buczkowski i Katarzyna Lipert współpracują z niemieckimi, włoskimi, hiszpańskimi i francuskimi muzykami: Albertem Dannenmannem z Blackmore´s Night, Gaby Koss z Haggard, Idą Eleną z The Dark Side Of Venus, z którymi nagrali debiutancki album dla zespołu Cantus Lunaris.

W swoim dorobku Castle Dreams ma dwie płyty: album zawierający kolędy świata “Castle Dreams Carols” oraz cover album “Rose Of The Island”, inspirowany muzyką celtycką i irlandzką, który zawiera muzykę filmową oraz utwory Blackmore's Night i Castle Dreams.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group