Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11658
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cała prawda o dziwnych oczach Jeleniej Góry

Czwartek, 25 kwietnia 2013, 7:16
Aktualizacja: Piątek, 26 kwietnia 2013, 7:12
Autor: Angela
Jelenia Góra: Cała prawda o dziwnych oczach Jeleniej Góry
Fot. Angela
Nie była to inicjatywa promująca referendum czy budowę term cieplickich, próba inwigilacji, reklama salonu optycznego czy tuszu do rzęs… Zatem o co chodziło z tajemniczymi oczami, z którymi plakaty pojawiły się we wszystkich zakątkach stolicy Karkonoszy? Wczoraj (24.04) o godz. 15.30 wyjaśnili to inicjatorzy akcji. Ich pomysł był… zaskakujący.

Zagadkę przy największych oczach Jeleniej Góry czyli przy bilbordzie rozwieszonym przy al. Wojska Polskiego (nieopodal byłego pogotowia ratunkowego) wyjaśniał Maciej Lerher, autor - rysownik, jeleniogórski satyryk oraz członek zespołu Wybrednia, którego koncert miał promować niezwykły plakat. Po wygłoszeniu z drabiny oświadczenia w tej sprawie, autor tajemniczych oczu dopisał na bilbordzie nazwę zespołu oraz datę i miejsce koncertu: Wybrednia, 8 maja, godz. 19.00, sala widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30, Jelenia Góra.

- W związku z różnymi informacjami w mediach i na portalach
społecznościowych oraz innymi doniesieniami plotkarskimi na temat naszej akcji: OCZY-WIŚCIE, a nawet prób podpięcia się pod nią, chcielibyśmy oficjalnie poinformować o prawdziwym jej celu – mówił Maciej Lerher, autor oczu. – Pomysł zrodził się sam. Mamy zespół Wybrednia, mieliśmy płytę, zaproponowano nam koncert w JCK i nie chcieliśmy grać do pustej sali, więc zrobiliśmy taką mocniejszą akcję, by zapełnić te 350 wolnych miejsc – dodał.

W oświadczeniu odczytanym z drabiny przez megafon usłyszeliśmy:
1. Sympatykom referendum mówimy: Nie albo Tak mówimy: nie o to chodziło.
2. Zausznikom teorii, że jest to reklama salonu optycznego mówimy: okulary nowe to ważna rzecz, ale nie samym dobrem doczesnym człowiek żyje.
3. Wyznawcom teorii permanentnej inwigilacji mówimy: Orwell i Derrida mieli rację, big-brother i ponopticon są złe, ale my mieliśmy inną misję.
4. Zlęknionym daje słowo satyryka, że nie umieściliśmy w tych oczach żadnych kamer.
5. Czcicielom Iranki, której z oczu sypią się diamenty mówimy: nasze oczy są tak polskie, że z nich się nic nie sypie.
6. Miłośnikom Cieplic mówimy: nie chodzi o budowę term, ani o parki w Cieplicach.
7. Amatorom tuszu do rzęs oznajmiamy: modelka, która pozowała do naszych oczu była bez makijażu.
8. Zwolennikom nonsensu mówimy: o coś nam jednak chodziło.
9. Fanom zespołu Wybrednia mówimy: nie chodziło o ostatnią płytę z oczami. Przecież ją już macie i słuchacie. Jedyne co możecie zmienić w swoim przeżywaniu Wybredni to zobaczyć ja na żywo 8 maja o godzinie 19.00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury na ulicy Bankowej w Sali koncertowej a jedyne 12 zł, a uczniom Rzemiosł i innych szkół mówimy: za 6 zł. I oto nam chodziło Oczy-Wiście!

I po tych słowach wszystko stało się już jasne. Zespół Wybrednia oprócz Macieja Lerhera na wczorajszym spotkaniu reprezentowali jeszcze: Marzena Drozdowicz (chórki) i Artur Nowak Tuba (gitara), ale w skład zespołu wchodzi 11 osób.

- Wspaniale pracuje się w tak dużej grupie muzyków, bo jest wiele różnych pomysłów, które staramy się przedyskutować i po dojściu do kompromisów, realizować – mówiła Marzena Drozdowicz. W zespole większość to panowie, ale jak mówi Artur Nowak, nie dominują, a przeciwnie – poddają się kobiecej intuicji.

Razem tworzą od 2010 roku muzykę „Multi Polska” (muzykę znaną na świecie jako Multi Kulti, promowaną m.in. w Berlinie) i co roku nagrywają jedną płytę.

Do tej pory nie dawali koncertów, więc występ majowy będzie ich debiutem.
- Nurt naszej muzyki polega na tym, że muzycy z różnych opcji grają albo swoje utwory, albo coś nowego i jest to muzyka na luzie – wyjaśnia Maciej Lerher.

Trzeba przyznać, że sam pomysł promocji koncertu, jak i koncert zapowiada się intrygująco… Nie warto go zatem przegapić! Bilety dostępne są w sekretariacie JCK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
662
Jest nowy
6%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group