Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 6020
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Była zabawa na lotnisku

Sobota, 1 sierpnia 2020, 10:27
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 6:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Była zabawa na lotnisku
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (31.07) na jeleniogórskim lotnisku odbył się pierwszy wakacyjny festyn promujący bezpieczeństwo w różnych aspektach życia codziennego. Towarzystwo Karkonoskie wraz z Aeroklubem Jeleniogórskim oraz służbami (policją, strażakami, WOPR-em, Strażą Miejską) poprzez zabawę edukowały młodych mieszkańców miasta i regionu.
Bardzo żałujemy, że dopiero w połowie wakacji mogliśmy zorganizować pierwszy duży festyn dla dzieci. Niestety wirus wykoleił wszystkie nasze plany. Załagodzenie restrykcji spowodowało, że mogliśmy w końcu zaprosić grupy z półkolonii i gości z zewnątrz. Chcemy edukować młode pokolenie - powiedział Mariusz Synówka z Towarzystwa Karkonoskiego.

Na terenie lotniska można było zapoznać się ze sprzętem strażaków, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - to właśnie kwestie bezpieczeństwa nad wodą były kluczowe podczas festynu.

Kilka dni temu mieliśmy do czynienia z utonięciem 14-latka na "żwirowni" i obawiam się, że to nie koniec - ubolewał M. Synówka, który z grupą wolontariuszy promował techniki pierwszej pomocy.

Nie zabrakło też działań jeleniogórskich strażników miejskich, gdzie dzieci mogły brać udział w warsztatach artystycznych, układać duże puzzle czy jeździć w miasteczku ruchu drogowego. Aeroklub Jeleniogórski wystawił szybowca, do którego dzieci chętnie wsiadały. Sporą frajdę dawał też przejazd quadem z ratownikiem z Divemedu. Dużą atrakcja były przeloty wojskowego śmigłowca, który na Górze Szybowcowej bierze udział w szkoleniu GOPR-owców.

Bardzo tęsknimy za dziećmi - w tym roku nie udało nam się zorganizować półkolonii, bo nie mieliśmy na czas informacji o wymaganiach związanych z covidem. Mimo wszystko próbujemy spowodować, aby dzieci pojawiały się na lotnisku. Lotnictwo to bezpieczeństwo i przestrzeganie sztywnych zasad, co przydaje się również w czasie pandemii - powiedział Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Co ciekawe, przy szybowcu dzieci instruował chłopak, który zakochał się w lotnictwie właśnie podczas półkolonii Aeroklubu, a obecnie jest już lotnikiem, który ma na swoim koncie m.in. utrzymanie się szybowcem w powietrzu przez 5 godzin bez przerwy.

Filip jest już naszym mocnym zawodnikiem i mam nadzieję, że niebawem będzie mógł reprezentować nas na zawodach, a dzisiaj odpłaca to, co dostał kilka lat temu i z radością zaprasza dzieci - dodał J. Musiał.

Kolejne festyny już niebawem - we wtorek (4.08) w godzinach 10:00 - 12:00 na Placu Ratuszowym, a w sobotę (8.08) w godz. 15:00 - 17:00 w Parku Norweskim - informuje Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
2
18%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
698
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group