Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7986
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Była debata o bezpieczeństwie

Sobota, 26 października 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:05
Autor: 112
Jelenia Góra: Była debata o bezpieczeństwie
Fot. KMP Jelenia Góra
W Książnicy Karkonoskiej odbyła się II debata społeczna pn. „Kształtowanie Bezpiecznej Przestrzeni”. Spotkanie zorganizowali: Policja jeleniogórska, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Miasta w Jeleniej Górze. Udział w debacie wzięło 65 osób.

Organizatorzy do udziału w debacie zaprosili zarządców nieruchomości, przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych , dyrektorów szkół, przedstawicieli samorządów uczniowskich.

Mł. insp. Zbigniew Markowski, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze przedstawił krótką prezentację dotyczącą kształtowania bezpiecznej przestrzeni, przedstawiciel Urzędu Miasta w Jeleniej Górze omówił działający w mieście system monitoringu , jego zalety oraz wskazał nowe miejsca, w których zainstalowane zostaną kamery. Ponadto naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Paweł Domagała przedstawił krótką prezentację dotyczącą kształtowania przestrzeni od 2002 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.

- Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy dotyczące infrastruktury miejskiej, tj. nieświecące lampy na niektórych przejściach dla pieszych czy ścieżkach rowerowych i wskazali na konieczność ich konserwacji, wskazali miejsca, gdzie w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa konieczne jest przycięcie żywopłotów i krzewów, a także miejsce, gdzie roślinność zasłania znaki drogowe, co stwarza realne zagrożenie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Wnioski z tej debaty zostaną przesłane do właściwych instytucji, których obowiązkiem jest dbałość o infrastrukturę i zieleń w mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group