Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7117
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Była debata o bezpieczeństwie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 października 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:05
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
W Książnicy Karkonoskiej odbyła się II debata społeczna pn. „Kształtowanie Bezpiecznej Przestrzeni”. Spotkanie zorganizowali: Policja jeleniogórska, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Miasta w Jeleniej Górze. Udział w debacie wzięło 65 osób.

Organizatorzy do udziału w debacie zaprosili zarządców nieruchomości, przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych , dyrektorów szkół, przedstawicieli samorządów uczniowskich.

Mł. insp. Zbigniew Markowski, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze przedstawił krótką prezentację dotyczącą kształtowania bezpiecznej przestrzeni, przedstawiciel Urzędu Miasta w Jeleniej Górze omówił działający w mieście system monitoringu , jego zalety oraz wskazał nowe miejsca, w których zainstalowane zostaną kamery. Ponadto naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Paweł Domagała przedstawił krótką prezentację dotyczącą kształtowania przestrzeni od 2002 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.

- Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy dotyczące infrastruktury miejskiej, tj. nieświecące lampy na niektórych przejściach dla pieszych czy ścieżkach rowerowych i wskazali na konieczność ich konserwacji, wskazali miejsca, gdzie w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa konieczne jest przycięcie żywopłotów i krzewów, a także miejsce, gdzie roślinność zasłania znaki drogowe, co stwarza realne zagrożenie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Wnioski z tej debaty zostaną przesłane do właściwych instytucji, których obowiązkiem jest dbałość o infrastrukturę i zieleń w mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 26-10-2013 9:25
Debaty i narady. Setki kamer i satelita. A ja pamiętam jak za wrednej komuny idąc o trzeciej w nocy przez miasto co jakiś czas mijałem pieszy patrol policji. Nawet nie przyszło mi do głowy, że ktoś może dla rozrywki dać mi w ryja. Pijani przemykali chyłkiem bokami, bo izba wytrzeźwień czekała na drących mordę. Było bezpiecznie bez debat.
~MiMi 26-10-2013 10:19
Racja. Teraz chuligani czują się bezkarni, nie boją się kamer, naciągają kaptur na głowę i działają.... , Ja nie czuję się bezpiecznie nawet w biały dzień ...
~ 26-10-2013 10:50
DOLNOŚLĄZAK. Debaty, narady, konferencje, zebrania są konieczne dla uświadomienia jeleniogórzanom, że wprawdzie "komuna" się skończyła lecz inwigilacja społeczeństwa - trwa. "Komuniści" - a w szczególności U-becja a później S-becja - swoje zadania wykonywała za pośrednictwem tajnych agentów, współpracowników, wywiadowców, patrolowców, ormowców oraz innych źródeł, zwanych osobowymi. Dzisiaj, po wyzwoleniu od "komuny", nastąpił niespotykany rozwój służb /policja, CBA, CBŚ, BOR,policja skarbowa, policja drogowa, itp. itd./. Robią dokładnie to samo tylko przy użyciu bardziej wyrafinowanych środków technicznych - kamer i podsłuchów.
~ 26-10-2013 11:21
do 10:50 - wymienione przez Pana służby nie zajmują się patrolowaniem ulic. Nie robią tego samego, co dawna Milicja. Milicja obywatelska przynajmniej patrolowała ulice, w dzień i w nocy. I nie było tylu napadów. Nie był to wynik inwigilacji lecz patrolowania. A poza tym coś się Panu pomieszało. Milicja Obywatelska pełniła pożyteczną rolę na rzecz społeczeństwa - obywateli - dawno zapomnianego pojęcia. UB i SB było do walki z przeciwnikami ustroju, a nie od ochrony społeczeństwa.
~ 26-10-2013 12:31
Ad.~11:21. Czytanie ze zrozumieniem jest cenne. W ponad 400 napisanych słowach ani razu nie użyłem zwrotu "milicja obywatelska". Prawdą jest, że wymienione przeze mnie - współcześnie funkcjonujące - służby raczej nie zajmują się patrolowaniem ulic. Niektóre wykazują nadoperatywność i np. przy braku dobrych wyników tzw. wykrywalności, same kreują przestępców stosując - m.in. - tzw. prowokację. Chylę czoła przed PiS-agentem Tomkiem i jego PO-lityczną ofiarą /czy ofiarą?/.
~ 26-10-2013 13:07
cd. z 12:31. Zrozumienie napisanego tekstu jest także cenne. Plamy pigmentowe na moich stetryczałych łapskach uległy przemieszczeniu po przeczytaniu, cyt: "P o n a d t o naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Paweł Domagała przedstawił krótką prezentację dotyczącą kształtowania przestrzeni od 2002 roku w I Liceum Ogólnokształcącym ................." Ponieważ moje IQ nie nadąża za myślą przewodnią debatujących, dla zachowania dobrego samopoczucia, zaniechałem czytania publikacji, chroniąc się w b e z p i e c z n e j p r z e s t r z e n i. DOLNOŚLĄZAK
~ 26-10-2013 13:23
do 12:31 - proszę nie odczytywać moich słów jako atak na Pana osobę. Zgadzam się częściowo z tym, co Pan napisał, dodaję tylko swoje trzy grosze. Co do zacytowanego przez Pana wyjątku z artykułu - także mam problem ze zrozumieniem, co autor(ka) miał(a) na myśli - o jaką przestrzeń chodzi - mury przestawiali czy sufit podnosili? I proszę zauważyć - to nie jest artykuł pani Angeli. Pisał niejaki "112".
~p. miedz 27-10-2013 9:53
Faktycznie dla konserwacji znaków, przycinania krzaków potrzeba było zwoływać komisję bezpieczeństwa, z udziałem policji i p. Zawiły, p, Domagały i innych oficjeli, o zgrozo gdzie my żyjemy!!!
~ 27-10-2013 9:55
Jakie bezpieczeństwo w Jeleniej Górze , może prelegent wyjdzie wieczorem na miasto, wtedy przestanie gadać dyrdymały. Szef KMP chce być medialny ale rzeczywistość jest inna, nie zmienia się jej statystką i pozorowaniem pracy policji. W ocenie społeczności praca policji na terenie J. Góry jest mizerna, brak wiedzy f-uszy zatrważający.
~qew 27-10-2013 13:23
Ze względu na pracę, wieczorem przemierzam 1-maja. Zapraszam pana Policjanta do wspólnej wędrówki po cywilu. Kilka razy już biegałem i to nie na 100metrów. Na pewno na czas. Instalacja kamer nic nie zmieniła. Zmieniło się, gdy kupiłem samochód i teraz mogę dostać się do domu na czterech kołach. I jeśli takie rzeczy dzieją się na głównej ulicy miasta, to wolę się nawet nie domyślać, co się dzieje gdzie indziej...
~seku 29-10-2013 14:17
To wszystko to pryszcz. Całe bezpieczeństwo zawdzięczamy nie jakimś tam Policjantom, monitoringowi czy dzielnym dzielnicowym. Jesteśmy bezpieczni bo w Jeleniej Górze jest Komendant Ciosmak. To on nas chroni ode złego. Odpiera codzienne ataki ciemnych mocy. Wieczór, rano we dnie w nocy on do naszej jest pomocy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group