Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7617
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: BWA otwarte – zapraszają!

Poniedziałek, 11 maja 2020, 16:19
Aktualizacja: Wtorek, 12 maja 2020, 12:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: BWA otwarte – zapraszają!
Fot. Przemek Kaczałko
Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj (11.05) od rana Galeria BWA czeka na zwiedzających. Po przerwie związanej z rządowymi zakazami, przedstawiciele jeleniogórskiej kultury zapraszają na wystawę grafik autorstwa Marka Lerchera.
Wreszcie można przyjść do nas. "Marek Lercher. Grafika" to wystawa retrospektywna z okazji 50-lecia pracy twórczej artysty. Jeleniogórzanom jest znany - pracuje tu od 1945 roku. Myślę, że każdy zetknął się z nim w Teatrze Norwida, gdzie pracował jego ojciec, czy w dawnym Emipku, bądź PAKS-ie, gdzie też pracował. Znają go przede wszystkim każdy zna go jako grafika, bo Marek Lercher to przede wszystkim linoryt, drzeworyt - jednolita droga twórcza przez całe życie. Taką właśnie drogę pokazujemy w BWA - od najwcześniejszych prac po współczesne - powiedziała Joanna Mielech z BWA.

Wystawa Marka Lerchera dostępna będzie do lipca br. Są już plany na kolejne prezentacje.

Musieliśmy zredukować nasz program, żeby zmieścić się w budżecie na ten rok. Następna wystawa to będzie Tadeusz Baranowski i jego komiks. To będzie piękna, letnia wystawa słynnego polskiego rysownika, a następnie będzie czarno-biała fotografia Tomasza Michałowskiego - zapowiada J. Mielech. - Na listopad planujemy wystawę Anny Leśniak i jej projekt "Patriotki" - to będzie mocna opowieść o roli kobiet w historii - dodała przedstawicielka placówki.

Galeria BWA znajdująca się przy ul. Długiej 1 (wejście od strony Placu Ratuszowego) czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, a w sobotę od 10:00 do 16:00. Jak podkreślają przedstawiciele placówki kultury, jednorazowo na terenie galerii może przebywać czworo zwiedzających. Przy wejściu należy skorzystać ze środka do dezynfekcji rąk. Obowiązuje też nakaz zasłaniania ust i nosa.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group