Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6506
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Burmistrz nie lubi drezyn?

Piątek, 6 lipca 2018, 7:33
Aktualizacja: 12:46
Autor: WAC
– To uderzenie w podstawy ekonomicznego bytu mojej firmy – tak decyzję o usunięciu informacji o Karkonoskich Drezynach Ręcznych z oficjalnej strony internetowej miasta Karpacza komentuje właściciel firmy Rafał Gersten.

Karkonoskie Drezyny Ręczne powstały w 2005 roku jako pomysł ożywienia nieczynnej linii kolejowej 340 poprzez uruchomienie przejażdżek ręcznymi drezynami. Bazą firmy stał się teren obok nieczynnego dworca kolejowego w mieście pod Śnieżką.

Kilka lat temu informacja o działalności prowadzonej przez Rafała Gerstena pojawiła się na stronie internetowej Karpacza w zakładce poświęconej atrakcjom turystycznym miasta. Jakiś czas temu jednak zniknęła, jak mówi przedsiębiorca na osobiste polecenie burmistrza Radosława Jęcka.

- Nie rozumiem takiej decyzji zwłaszcza, że wiele osób trafiało do nas właśnie poprzez informacje ze strony urzędu – mówi R. Gersten. - Stało się to mimo że mamy 150 tysięcy odwiedzin strony, wypełnioną pozytywnymi wpisami księgę pamiątkową, wiele wyróżnień i oceny w sieci wyższe niż Muzeum Sportu i Turystyki.
- Głównym powodem dla którego informacja o KDR została usunięta z naszej strony w sieci było zawieszenie przez R. Gerstena działalności gospodarczej – mówi burmistrz Karpacza R. Jęcek. - Być może potem ją odwiesił lecz nie mam na ten temat wiedzy. Poza tym miasto nie ma obowiązku promować wszystkich podmiotów działających na swoim terenie. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji wiele innych sposobów na dotarcie do swoich potencjalnych klientów. Wpływ na moją decyzję miały też niepochlebne opinie i wpisy na temat firmy R. Gerstena jakie bardzo łatwo można znaleźć w sieci. W tej sytuacji trudno, aby znajdowała się ona w sąsiedztwie takich atrakcji, jak Kościół Wang, Śnieżka czy Muzeum Sportu i Turystyki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
738
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group