Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8211
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Burmistrz kontra mieszkańcy

Sobota, 21 listopada 2009, 8:59
Aktualizacja: 8:59
Autor: Ania
REGION: Burmistrz kontra mieszkańcy
Fot. Ania
W miniony piątek samorządowcy z Karpacza spotkali się z mieszkańcami z tzw. okręgu III. Przedstawili im plany inwestycyjne i pochwalili się dotychczasowymi osiągnięciami. Dyskusja była gorąca.

Tego typu spotkania zawsze dzielą się na dwie części. W pierwszej wypowiadają się włodarze, w drugiej mieszkańcy. Zdecydowanie ciekawsza jest więc ta druga, bo właśnie wtedy zebrani mówią o swoich bolączkach oraz o tym, co powinno się zmienić.

Mieszkańców bardzo zaskoczył fakt, że w budżecie miasta zgromadzono prawie 45 milionów złotych, czyli o 20 milionów więcej niż w ubiegłym roku. Okazuje się, że stało się to za sprawą różnego rodzaju dotacji, które go zasiliły. Zastępca burmistrza, Ryszard Rzepczyński podkreślił, że mimo ogólnego kryzysu gospodarczego w mieście pod Śnieżką przeprowadza się wiele inwestycji m. in. przebudowuje się drogi, buduje halę sportową i organizuje różnego rodzaju imprezy.

Wśród zebranych znalazło się wielu przeciwników budowy Tesco w Karpaczu. Ma ono powstać na działce wielkości 1200 m2 razem ze stacją paliw i miejscami parkingowymi. Na razie nie wiadomo jednak, czy ta inwestycja faktycznie zostanie zrealizowana.

Podczas spotkania poruszono także problemy z wodą. Burmistrz Karpacza, Bogdan Malinowski podkreślił jednak, że w mieście jej nie brakuje, a zbiorniki retencyjne są potrzebne po to, żeby można było zgromadzić jej ogromne ilości. Ma to szczególne znaczenie w takie dni jak sylwester czy długi weekend majowy, kiedy do Karpacza przyjeżdża bardzo dużo turystów.

W przyszłym roku planowane jest także wykonanie oświetlenia przy ulicy Przemysłowej. Problem związany z brakiem inwestycji w tej części miasta zgłosiła jedna z mieszkanek. Tłumaczyła, że od 10 lat stara się o postawienie tam chociażby jednej lampy.

Podobne spotkania z mieszkańcami Karpacza odbędą się już wkrótce. Mają one szczególne znaczenie zwłaszcza dla tych osób, które interesują się wszystkimi zmianami, zachodzącymi w ich mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group