Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4780
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bulgotanie receptą na nudę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 23 lipca 2009, 14:41
Aktualizacja: Piątek, 24 lipca 2009, 7:51
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Oryginalne wykonanie utworów muzycznych zaproponowały w czwartym dniu warsztatów „Lato w teatrze” uczestniczki przygody ze sztuką. Otóż dziewczęta muzykują… bulgocząc wodą w kubkach i w ustach. Pomagają sobie rurkami, a całość zapowiada się bardzo interesująco.

Bulgoczące adeptki sztuki najpierw ćwiczyły pod okiem Bogny von Woedtke, a później pokazały swoje osiągnięcia na scenie. Ostateczny kształt nadadzą temu epizodowi wodnej opowieści mikrofony, które wzmocnią dźwięk. Tłem będą baseny, które w przyszłym tygodniu zostaną zamontowane na scenie Zdrojowego Teatru Animacji.

Dzieci coraz pewniej czują się w sztuce „Chlapanie, pluskanie, Cieplic odwiedzanie”. Uczą się kolejnych numerów. Śpiewają świetnie zaaranżowaną przez Bognę von Woedtke piosenki: „Hej bystra woda, bystra wodniczka!” oraz przebój Kabaretu Starszych Panów w „Czasie deszczu dzieci się nudzą”. Autorki inscenizacji przekonują najmłodszych, że podczas wykonania tego utworu muszą wyglądać na znudzonych. Jak się okazuje, wcale nie jest to takie proste, bo w „Lecie z teatrem” naprawdę bardzo dużo się dzieje.

Dziś opracowane już sceny obejrzał Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji, który zadba o nadanie całości odpowiedniego kształtu. Jak na tylko cztery dni pracy rezultat wysiłku Lidii Lisowicz, Doroty Bąblińskiej-Korczyckiej oraz Bogny von Woedtke oraz dzieci jest bardzo dobry. Niektóre sceny, choć jeszcze bez dekoracji, świateł i kostiumów, już robią bardzo korzystne wrażenie.

Organizatorzy warsztatów starają się także położyć nacisk na ostatni człon tytułu sztuki, czyli „Cieplic odwiedzanie”. Podobnie jak wczoraj grupa warsztatowiczów udała się do uzdrowiska, aby nagrać wywiady z mieszkańcami. Odwiedzono także uzdrowiskową pijalnię wód mineralnych. Jednak uzdrawiająca Marysieńka nie smakowała młodym adeptom sceny. – Jest za ciepła i śmierdzi zgniłymi jajkami – mówili dosadnie.

Zapowiadana na dziś wizyta w uzdrowiskowym basenie została przełożona na jutro, czyli kolejny dzień warsztatów „Lato w teatrze”. Impreza może odbyć się dzięki wsparciu Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie oraz pomocy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzieci codziennie same relacjonują przebieg „LWT”, a można się o tym przekonać odwiedzając blog http://www.teatr.jgora.pl/lwt/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 23-07-2009 15:30
Bulgocze : Magda, Gosia,Matylda,Ania,Karolina
piipi 23-07-2009 16:47
~WAKACJE .. zawsze mialam DUZO ciekawych pomyslow ! Dmuchalam baloniki .. jak ta dziewczynka na fot.nr.2 lub przebijalam moim kolegom malutka szpileczka ..te kolorowe BUM,BUM ! Jednego .. to nawet w komorce zamknelam i byl ..cudowny spokoj na podworku !
teessi 23-07-2009 18:04
Dzieci są szczere, ale mają tu rację!
teessi 23-07-2009 18:17
Czy pod tą palmą mniej gorąco?;-) (zdj. nr 36)
~Zocha??? 23-07-2009 19:52
Czyżby na zdjęciu nr 2 znajduje się Zocha???
~k a r oo__ 23-07-2009 19:56
no ba ze ja bulgoczee xdd ;))) ta ten troche smiechu bylo ale fajnieee ;)) ta nasza łazienka ;DDDDD ja to ta w PINK włosach AND pozdrowienia dla pana konrada
~Hmmm 26-07-2009 9:42
JA Też BuLgocZę :P JesT duŻo ŚMiecHu :D Z teGo BulgOtaNiA nIE moŻna Nic ZroZumIEć xdd ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group