Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3218
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Budynek DCS pnie się w górę!

Środa, 18 listopada 2020, 11:42
Autor: TS
Szklarska Poręba: Budynek DCS pnie się w górę!
Fot. MT
Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej pnie się w górę. Budynek główny robi już wrażenie i mimo utrudnień związanych z pandemią, prace toczą się zgodnie z planem.

Obecnie trwa łączenie budynków A i B tj. betonowanie płyty fundamentowej, a także zostaną wykonane elementy pionowe oraz strop. W budynku A zakończono płytę stropową nad kondygnacją „+1”, w trakcie realizacji są tzw. elementy pionowe na kondygnacji „+2”. Ponadto trwają roboty murowe na kondygnacji „0” oraz „-1”, izolacja murów, mostka narciarskiego oraz garażu ratraków.

Z kolei w budynku B wykonywane są instalacje podtynkowe w pomieszczeniach socjalnych, w garażu trasy kablowe,odwodnienia garażu i wiele innych prac. Jak zaznaczają wykonawcy, jeszcze w listopadzie zaplanowano zakończenie konstrukcji budynku A oraz płyty fundamentowej budynku B.

Wykonawcą jest konsorcjum firm PORR S.A., Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów S.A. Koszt inwestycji to 142 mln złotych netto (ok. 175 mln zł brutto), z czego samorząd województwa przeznaczył na ten cel 30 mln zł, strona rządowa 35 mln zł, a ok. 100 mln zł pochodzi z kredytu zaciągniętego przez spółkę marszałkowską - Dolnośląski Park Innowacji i Nauki. Oddanie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

32
68%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
9%
Złości
8
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group