Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 7922
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budują drogę do Urzędu Skarbowego

Środa, 18 lipca 2018, 10:49
Aktualizacja: Piątek, 20 lipca 2018, 7:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Budują drogę do Urzędu Skarbowego
Fot. Przemek Kaczałko
Trwają prace związane z budową ulicy Thebesiusa, która pozwoli skrócić dojazd do Urzędu Skarbowego od skrzyżowania z ul. Bacewicz i Ogińskiego. Zadanie w formule "zaprojektuj i wybuduj" o wartości niemal 1,4 mln zł wykonywane jest przez firmę Parys z Jeleniej Góry, a termin realizacji upływa 30 września 2018 r.

Po spełnieniu wszelkich formalności oraz wykonaniu projektu, wykonawca przystąpił prac, polegających na budowie odcinka ulicy Thebesiusa o łącznej długości ok. 200 m wraz z likwidacją obecnego przepustu i budową nowego przepustu żelbetowego ramowego na potoku Jelniak, budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego.

Mieszkańcy widząc postęp w realizacji prac zastanawiają się, jak zostanie rozwiązanie skrzyżowanie z ul. Bacewicz i Ogińskiego. Niektórzy chętnie widzieliby tam rondo.

- Niestety, w projekcie nie przewidziano ronda, ale w przyszłości jest możliwe takie rozwiązanie - powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Dodatkowo, warto wspomnieć przy tej okazji, że wśród jeleniogórskich radnych wraca pomysł zmiany nazwy ulicy. Niektórzy chcieliby nawiązać do nazewnictwa na Zabobrzu związanego z muzyką i chcieliby, aby ulica została nazwana imieniem Czesława Niemena.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group