Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6650
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Budowa stadionu pod Śnieżką bez poślizgu

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 13:29
Aktualizacja: Sobota, 7 kwietnia 2018, 15:55
Autor: WAC
Karpacz: Budowa stadionu pod Śnieżką bez poślizgu
Fot. UM Karpacz
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego w Karpaczu.

Stadion powstaje w miejscu zaniedbanego obiektu sportowego przy ul. Kościelnej. Obok stadionu z zapleczem, w postaci siłowni i szatni, na którym będą warunki do trenowania wszystkich lekkoatletycznych konkurencji, mają powstać inne obiekty sportowe, m.in.: dwa boiska do siatkówki plażowej, kort tenisowy, tor treningowy dla narciarzy, pump track dla rowerzystów.

Dzięki umowie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki w obiekcie pod Śnieżką mają być organizowane obozy treningowe dla wszystkich grup wiekowych uprawiających ten sport.

Obecnie na budowie trwają prace przy płycie stadionu lekkoatletycznego i drogach wewnętrznych oraz wylewane są płyty żelbetowe pod obiekty przy stadionowe. Zakończenie inwestycji planowane jest na styczeń przyszłego roku.

Koszt budowy stadionu wraz z zapleczem wynosi 24 miliony złotych. Do tej pory miastu udało się uzyskać na tej cel dotację w wysokości 7 milionów złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 2 miliony złotych z Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd czeka na rozpatrzenie swojego wniosku o kolejne wsparcie z ministerstwa sportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group