Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 2670
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budowa mostu przy Kilińskiego jeszcze w tym roku

Środa, 4 czerwca 2014, 7:55
Aktualizacja: Czwartek, 5 czerwca 2014, 7:40
Autor: Angela
Jelenia Góra: Budowa mostu przy Kilińskiego jeszcze w tym roku
Fot. Angela
Miasto podjęło decyzję, że jeszcze w tym roku wybuduje most przy ul. Kilińskiego, usprawniający komunikację z Osiedlem Robotniczym. – Obiekt został rozpoczęty przez firmę Parkridge, która miała wybudować ten łącznik w ramach inwestycji Focus Park, ale po rozpadzie tej firmy nie mamy już na co liczyć, stąd decyzja by dokończyć to zadanie – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Przetarg ma zostać ogłoszony w najbliższych tygodniach.

Wybudowanie mostu łączącego ul. Kilińskiego z Osiedlem Robotniczym firma Parkridge zleciła podwykonawcy prowadzącemu rewitalizację kanału Młynówka. Prace jednak stanęły, bo inwestor nie płacił. – Ostatecznie Parkridge wykonało dokumentację tej inwestycji i dwa przyczółki, na których – mówiąc najogólniej i obrazowo – trzeba położyć całą konstrukcję i nawierzchnię, po której będą jeździły samochody. Firma wydała na to około 180 tys. zł, więc szkoda byłoby to zmarnować, skoro nadaje się to jeszcze do wykorzystania. Obecnie cofnięto Parkridge pozwolenie na budowę, a Miasto stara się o nowe. Jego wydanie może potrwać około trzy tygodnie. Tuż po jego otrzymaniu ogłoszony zostanie przetarg na wykonawstwo – wyjaśnia Jerzy Bigus.

Według dokumentacji kosztorysowej, całe zadanie może kosztować około 2 mln 200 tys. zł, ale faktyczna cena mostu będzie znana po przetargu. - W ostatnim czasie na to zadanie Miasto otrzymało około 800 tys. zł z rezerwy celowej państwa na rozwój sieci dróg i infrastruktury drogowej, więc część pieniędzy będzie pochodziła z zewnętrznych źródeł. Pozostała kwota jest zapisana w budżecie miasta. To ważne zadanie usprawniające komunikację w tej części Jeleniej Góry, dzięki czemu kierowcy nie będą już musieli stać w korkach by wyjechać z Pijarskiej na Podwale – dodaje wicedyrektor zarządu dróg i mostów.

Niewykluczone, że po zakończeniu inwestycji część ulicy Pijarskiej stanie się jednokierunkowa. Nowy łącznik będzie biegł obok obecnie budowanego nowego obiektu usługowego przy Osiedlu Robotniczym. O potrzebie powstania mostu w tym miejscu mówiono od kilku lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group