Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6158
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Brak chętnych na budowę bulwaru w Cieplicach

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 8:38
Aktualizacja: Wtorek, 27 lutego 2018, 8:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Brak chętnych na budowę bulwaru w Cieplicach
Fot. Przemek Kaczałko
W odniesieniu do komunikatu Urzędu Miasta w sprawie Bulwaru Cieplickiego, wyjaśniamy pewne fakty, których rzecznik Ratusza nie ujął. Cezariusz Wiklik poinformował za pośrednictwem lokalnych mediów, że „kończą się przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę bulwaru nad rzeką Kamienną, na jej odcinku nieopodal Uzdrowiska Cieplice”.

Otóż przygotowania do ogłoszenia przetargu miały już miejsce i został on ogłoszony, ale nie zgłosił się żaden potencjalny wykonawca. Ogłoszenie o zamówieniu pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej 8 lutego, a termin składania ofert minął 23 lutego br. Niestety, nie zgłosił się nikt zainteresowany wykonaniem tej inwestycji w Cieplicach.

W związku ze zmianami w ustawie prawo zamówień publicznych, istnieje możliwość, że urzędnicy przejdą do tzw. trybu „z wolnej ręki” (o ile umowa o dofinansowanie w ramach ZIT AJ tego nie wyklucza). Przed zmianami w ustawie musiały się odbyć dwa przetargi, do których nikt się nie zgłosił, aktualnie wystarczy jeden bez oferentów. Drugą opcją jest ogłoszenie kolejnego przetargu – decyzja wkrótce zapadnie.

Aktualnie na tym terenie znajduje się parking dla pracowników Uzdrowiska oraz części kuracjuszy. W projekcie zakłada się uporządkowanie terenu, wyposażenie go w ławki, oświetlenie, kosze na śmieci, a także budowę tężni solankowej, która przyciąga wielu kuracjuszy w innych kurortach uzdrowiskowych.

Projekt budowy Bulwaru Cieplickiego otrzymał dofinansowanie z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej (środki unijne), w ramach programów rewitalizacyjnych. W ramach projektu Miasta Jeleniej Góry zaplanowano zagospodarowanie bulwaru wzdłuż rzeki Kamienna (ul. Cieplicka - ul. P. Ściegiennego), gdzie mają się znaleźć ciągi pieszo–rowerowe, zieleń, tężnia solankowa, mała architektura – wartość tego zadania to 1,6 mln zł. Poza tym projekt zwierał przebudowę ulicy Tabaki: oświetlenie, odwodnienie – wartość 2,1 mln oraz modernizację stadionu przy ul. Lubańskiej – tu mowa o przebudowie zaplecza sportowego i infrastruktury technicznej, renowacji boiska oraz oświetlenie płyty głównej i skateparku – wartość zadania to 771 tys. zł. W projekcie znalazły się też mniejsze zadania, które przeprowadzi Uzdrowisko Cieplice i Parafia pw. Jana Chrzciciela.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group