Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2793
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Borowików będzie w bród

Piątek, 4 września 2009, 15:04
Aktualizacja: 15:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Borowików będzie w bród
Fot. TEJO
Czy tegoroczny wysyp owoców runa leśnego ucieszy grzybiarzy? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że grzybów nie zabraknie w Muzeum Przyrodniczym.

Okazja w tym roku podwójna. W 1909 roku w karkonoskie lasy ruszyła pierwsza zorganizowana wycieczka grzybiarzy, którą poprowadził założyciel i szef Towarzystwa Karkonoskiego Hugo Seydel. Ten wielce zasłużony dla regionu człowiek chciał upowszechnić wiedzę o gatunkach grzybów poprzez wprowadzenie tej tematyki do szkół i wydanie podręczników.

– Symbolicznie przyjęliśmy tamte wydarzenia jako początek zorganizowanych grzybobrań. W tym roku mija sto lat od tamtych chwil – mówi Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego. Z okazji tego osobliwego jubileuszu 18 września, w piątek odbędzie się w Pawilonie Norweskim wernisaż wystawy „100-lecie karkonoskich grzybobrań”. Pokazane zostaną odlewy owocników rozmaitych gatunków grzybów wykonane jeszcze przez Niemców. Przez lata przeleżały w muzealnych magazynach. Teraz są jak znalazł na okolicznościową ekspozycję.

Muzeum Przyrodnicze zaprasza także na coroczną wystawę świeżych grzybów. W miejskich informatorach podano jednak błędny jej termin. – Odbędzie się ona w dniach 20 i 21 września (niedziela i poniedziałek), a nie – jak rozpowszechniono – 19 i 20 września – prostuje Stanisław Firszt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group