Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8068
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SOSNÓWKA: Borowice wygrywają z Sosnówką w derbach klasy B

Środa, 7 maja 2008, 20:02
Aktualizacja: 20:03
Autor: ROB
SOSNÓWKA: Borowice wygrywają z Sosnówką w derbach klasy B
Fot. ROB
Choć wynik tego meczu nie miał większego znaczenia dla układu tabeli, obie drużyny zażarcie walczyły o zwycięstwo, dające prestiż. W derbach gminy Podgórzyn lepsze Borowice.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla Sosnówki. Po koszmarnym błędzie bramkarza gości gola zdobył Paweł Czerniak. Niespełna 10 minut później padło wyrównanie. Dawid Gajda wykorzystał niezdecydowanie obrońców i umieścił piłkę w siatce.

Później Borowice uzyskały przewagę a jej efektem był drugi gol dla tej drużyny. Strzelił go, mimo asysty dwóch obrońców, Beniamin Grzesik.

Gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. W 44 minucie akcję prawą stroną rozpoczął Amadeusz Kowalski, dośrodkował płasko w pole karne do stojącego tam Kamila Marcinkowskiego, który tylko dołożył nogę.

W drugiej połowie od początku przeważali zawodnicy Hotturu. Przyniosło to efekt w 57 minucie. Daniel Szwarga przedarł się lewą stroną boiska i będąc tuż przy linii końcowej dośrodkował piłkę prosto na głowę niepilnowanego Grzesika. Ten nie miał innego wyjścia jak skierować z bliska piłkę do bramki. Mimo ataków z jednej i drugiej strony wynik nie uległ zmianie.

W derbach lepsze Borowice, które pierwszy mecz wygrały u siebie 3:1 (Sosnówka w tym meczu także prowadziła 1:0). Jednak na razie w gminie rządzi Mitex Podgórzyn, który ma najlepszy bilans. Wygrał oba spotkania z Sosnówką (3:1 i 3:2) oraz jedno z Hotturem w Borowicach (3:1). Obie drużyny (Mitex i Hottur) spotkają się jeszcze raz w ostatniej kolejce (15 czerwca) w Podgórzynie. Jeśli Hottur chce szczycić się mianem najlepszej drużyny w gminie – musi wygrać. Nie będzie to łatwe.

UKS Sosnówka – Hottur Borowice 2:3 (2:2)
Bramki:
Czerniak 11’, Marcinkowski 44’ oraz Gajda 19’, Grzesik 40’ i 57’
Sosnówka: Izdebski – Morański, Jurczak, Sibilski, Stochaj, Sagała, Amadeusz Kowalski, Dzimiszonek, Czerniak, Krzyżyński, Marcinkowski.
Hottur: Szydłowski – Bredicki, Dołężka, Tomasz Wojno, Gruszecki, Kazimierczak, Marcin Wojno, Szwarga, Wieleba, Grzesik, Gajda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group