Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5849
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Bombowa sobota

Wtorek, 10 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:27
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Bombowa sobota
Fot. Krzysztof Knitter
Na długo pozostanie w pamięci pacjentów i personelu szpitala powiatowego w Kamiennej Górze Wielka Sobota.

Nie za sprawą przedświątecznej atmosfery, ale przez głupotę i brak wyobraźni trzynastoletniego wyrostka z Lubawki. – Chłopak poinformował policję, że w placówce jest bomba – poinformował sierż. sztab. Waldemar Oszmian z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

Policjanci grupy Rozpoznania Sapersko Minerskiego rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń szpitala w celu odnalezienia ładunku. Numer telefonu, z którego poinformowano o bombie, nie był zarejestrowany, lecz mimo to ustalono właściciela. Okazał się nim 13-letni mieszkaniec Lubawki.

Żartownisia wyrostka zatrzymano. Przyznał, że informacja o bombie nie była prawdziwa. Nie wiadomo, czy do niezdrowej wyobraźni nastolatka dotarło, że jego idiotyczny żart mógł narazić pacjentów szpitala na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.
Być może przekona go do tego Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze. Postępowanie w tej sprawie rozstrzygnie jego wydział rodzinny i nieletnich. Rodzice lub opiekunowie wyrostka będą musieli zwrócić koszty akcji.

<b> Gdyby głupota miała skrzydła… </b>
To już kolejny fałszywy alarm bombowy wywołany przez nieodpowiedzialnych młodych ludzi. W listopadzie ubiegłego roku trzech nastolatków sparaliżowało w ten sposób hospicjum i dom opieki w Miłkowie. Przeciwko dwóm sprawcom toczy się postępowanie sądowe. Niedawno w Jeleniej Górze podobny wybryk spowodował ewakuację mieszkańców kamienicy przy ulicy Pijarskiej i zaangażował kilka wozów i funkcjonariuszy policji oraz straży miejskiej. Sprawcą fałszywego alarmu okazał się w tym przypadku trzynastolatek, który – podobno – miał na pieńku z nauczycielką mieszkającą w kamienicy i w ten sposób chciał się na niej zemścić. Wyrostka także namierzyła policja. Sprawą zajął się wydział rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group