Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5181
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Boisko na Zabobrzu

Czwartek, 5 września 2019, 23:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Boisko na Zabobrzu
Fot. Przemek Kaczałko
Klub Sportowy Orlik Jelenia Góra od 2012 opiekuje się boiskiem przy ul. Ogińskiego, ale dopiero teraz jest szansa, że wkrótce zobaczymy tam regularnie trenujące dzieci i młodzież. Klub pozyskał środki na modernizację obiektu i efekty już widać.
Chcemy zamknąć inwestycję do jesieni, żeby boisko mogło być oficjalnie zgłoszone do rozgrywek. Chcemy tu rozgrywać mecze młodziczek, orlików, trenować z zespołem kobiet i współpracować z innymi klubami jak będzie taka chęć - powiedział Robert Stachowski, prezes Orlika.

Aktualnie trwają prace pielęgnacyjne na murawie boiska. Ze środków pozyskanych m.in. z Urzędu Marszałkowskiego (18 tys. zł), Urzędu Miasta Jeleniej Góry (9 tys. zł) oraz własnych (6 tys. zł) - postawione zostaną szatnie kontenerowe, będzie też solidniejsze ogrodzenie, bowiem poprzednie zniszczyli wandale.

Szatnie już są zakupione. Mamy nadzieję, że do 30 października wszystko będzie gotowe - deklaruje R. Stachowski, który jednocześnie apeluje do okolicznych mieszkańców, aby już nie traktowali boiska jako wybieg dla psów. - Będą tu grać dzieci - myślę, że nikt by nie chciał, aby jego dziecko grając w piłkę nożną wpadło w odchody psa, czy w dziurę wykopaną psa, bądź przez wędkarzy szukających robaków - prosi prezes Orlika.

Nowe ogrodzenie ma zostać zwężone do murawy boiska, więc okoliczny teren będzie ogólnodostępny.

Twoja reakcja na artykuł?

18
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
9%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1196
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group