Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1935
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bogdan Zdrojewski u jeleniogórskich studentów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 maja 2014, 14:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 maja 2014, 8:21
Autor: Red
Fot. MT
– Rozpoczniemy od końca, czyli od pytań – zaproponował minister kultury studentom, bo to oni głównie przyszli na spotkanie z kandydującym do Europarlamentu Bogdanem Zdrojewskim. Było m.in. o euroentuzjastach i eurosceptykach, pieniądzach, migracji młodych Polaków na Zachód i Ukrainie…

Minister kultury, kandydujący w wyborach do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca listy Platformy Obywatelskiej w okręgu dolnośląsko-opolskim, przebywa dzisiaj (20.05.) w naszym regionie. Rozpoczął wizytę w Jeleniej Górze od spotkania ze studentami Uniwersytetu Ekonomicznego. W programie jest też m.in. pobyt w Szklarskiej Porębie i w Bolesławcu.

Pierwsze pytanie było o przebieg przygotowań Dolnego Śląska do Europejskiego Święta Kultury w 2016 roku. – Bardzo się o nie obawiam, bo na ogół te święta, poza kilkoma przypadkami, nie udają się. Wrocławiowi to wyjdzie, jeśli do aplikacji włączą się inne duże miasta i sąsiedzi – Czechy i Niemcy. Ale na razie to nie jest jeszcze etap zamknięty – mówił Bogdan Zdrojewski.

Jeden z uczestników spotkania wytykał, w kontekście sytuacji na Ukrainie, słabość Unii. – Europa swoimi siłami rzeczywiście Ukrainy nie odbije, ale sama Ukraina też popełniła błędy – stwierdził Bogdan Zdrojewski.

Na pytanie o politykę energetyczną i klimatyczną, minister przyznał, że „w tym temacie” nie jest za mocny. – Uwielbiam jak jest zielono, dużo drzew, czyste powietrze, ale nie mogę się wypowiadać np. na temat efektywności wiatraków. Zresztą w nie nie wierzę, ale w elektrownie wodne – tak – zapewniał. – Bardzo ważne natomiast jest dla mnie ograniczenie emisji spalin, dlatego kiedy byłem prezydentem Wrocławia bardzo istotnie spadła liczba lokalnych kotłowni opalanych węglem – mówił.

Było pytanie o to, co należy zrobić, żeby ograniczyć wyjazdy z kraju za pracą młodych Polaków. – Mnie nie martwi, że młodzi ludzie korzystają z otwartych granic i szukają dla siebie miejsca. Zwłaszcza, że są coraz częściej zatrudniani na dobrze płatnych posadach. Czasy, kiedy były dla nich dostępne głównie zmywaki i proste prace budowlane, na szczęście minęły - twierdził Bogdan Zdrojewski.

Wywołano też temat polskich eurosceptyków. – Z wyborczych badań sondażowych wynika, że mają oni lekką przewagę i bardzo się tego obawiam. Bo to oznacza zagrożenie zaprzepaszczenia dla Polski wielu szans. Przyznanych pieniędzy do 2020 roku co prawda nikt nam nie odbierze, ale mogą być utrudnienia z ich wydaniem. Już teraz jest opór Wielkiej Brytania w inwestowanie w Polskę. Niemcy zgadzają się na wszystko, jednak pod warunkiem, że dotyczy to głównie infrastruktury drogowej. Przykładów jest więcej. Dlatego jestem przeciwnikiem mówienia o eurosceptykach dobrze, bo to jest groźne. Dotacje unijne dały naszemu krajowi 20-letnie przyspieszenie. Bez nich nie powstałoby wiele obiektów, dróg, miejsc pracy. Obecnie Polska jest bardzo dobrze postrzegania w UE. Zepsucie tego jest łatwe, a proces dezintegracji byłby długotrwały i z pewnością szkodliwy dla Polski - podkreślał minister.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~ad 20-05-2014 15:14
PO bełkot-http://www.blogpress.pl/node/19091
~Synek 20-05-2014 15:31
A obok Marka Obrębalskiego, kto to jest? Z twarzy już widać, że jakiś cwaniaczek.
~LORD 20-05-2014 15:33
@Synek: To niejaki Papaj, a z drugiej strony Wrotniewski - mieszkaniec Dziwiszowa
~obserwatoriu 20-05-2014 15:57
dla Zdrojewskiego sztuka to pokazac jaja i nagrywac albo tarzac sie z krzyzem, ale cytuje "Student ASP wyrzeźbił wizerunek kobiety w ciąży, gwałconej przez czerwonoarmistę. Świetnie uchwycone proporcje, ciekawa kompozycja, niezwykła ekspresja, naprawdę - budzi emocje. Gwałty Armii Czerwonej na setkach tysięcy polskich kobiet są oczywistym faktem, po kilkudziesięciu latach wolno już o tym mówić… ale tylko po cichu. Bo wspomniana rzeźba obraziła Rosjanina. I w ciągu jednej nocy znikła!" o jajach i krzyzu mozna przeczytac tu: http://wpolityce.pl/polityka/171685-miazdzacy-list-otwarty-do-ministra-zdrojewskiego-broni-pan-klauna-klata-to-klaun-klaun-zakochany-klaun-najsmutniejsze-ze-zakochany-w-sobie
~smiech 20-05-2014 15:58
Ja obok Obrębalskiego widzę dwóch cwaniaczków
~Toze 20-05-2014 16:08
Straszne tlumy na tym spotkaniu
~ 20-05-2014 16:23
20 letnie przyspieszenie? Panie Zdrojewski. Klamstwo to zbrodnia! Polska od Uni w ciagu 10 lat otrzymala 250 mld zl a zeby to dostac musiala sie na rozne projekty zadluzac. Obsluga dlugu w ciagu tego czasu to 330 mld. Bilans jest ujemny i to na 80 mld zl. Pan i pana ekipa powinniscie wraz z rodzinami zostac wywaleni na zbity pysk z kraju do stworzonego w polsce kraju 10 km na 10km o nazwie tuskolandia i caly ten dlug RP powinna scedowac na wasz krajek i robta co chceta. A od zadluzania mnie i moich dzieci oraz Polski WARA!
~Iwo 20-05-2014 16:25
Czyżby obecni byli tylko towarzysze z regionalnej egzekutywy PO oraz grupa studencka zwolniona z zajęć ?
~mysiek 20-05-2014 16:59
szału nie było a jak tam w filharmonii?
~fanpo 20-05-2014 17:03
Towarzysz z PO przyjechał mącić w głowach młodym ludziom. Ciekawe co obiecał. Niech chłoptaś ucieka daleko od Jelenie Góry najlepiej do świątyni opatrzności - tam twoje miejsce.
~gruc 20-05-2014 18:04
Gdyby nie zbliżające się wybory, nikt nie widziałby tutaj ministra. A tak nawiasem, czy minister ma urlop?
~taaa 20-05-2014 18:17
o widac "prawdziwi polacy" królują w komentarzach ...plujcie dalej jadem zobaczycie niedlugo w jak MALEJ jmniejszosci jesteście
~lol 20-05-2014 19:18
i 18 tysięcy zdjęć znudzonych studentów...
~Pablos 20-05-2014 19:48
1. panowie z pierwszej lawki by chyba chetnie wrocili do czasow studenckich :D 2. a zdrojewski chyba spieszyl sie charatnac w gale bo trampki juz nawet mial na nogach (fot.24) 3. jaka akademia taki minister ;) od siebie dodam jeszcze: popieram PiS :)
~AntyAnonim 20-05-2014 20:06
A nie było pytań o dalsze plany wsparcia dla ideologi religijnej? Czy 6 mln na Opatrzność Bożą zostanie w jakikolwiek sposób przebite. Bo przecież za taki datek to opatrzność na pewno wynagrodzi zwycięstwem, a za zwycięstwo wypadało będzie odpłacić. Oczywiście kasą podatników. I co widzieliście cwańszego kandydata?
~ariss 20-05-2014 20:11
dla przypomnienia - Zdrojewski, to ten co wydał państwową kasę na budowę świątyni opatrzności, bo to też walka o względy biskupów, pieniądze nie dal biednych, nie dal potrzebujących, nie dla głodnych dzieci, a na wsparcie czegoś zupełnie zbytecznego, tak władza traktuje Polskę i Polaków, naszymi podatkami opłacają swoje przywileje, proszę o tym pamiętać 25 maja
~paradise 20-05-2014 20:40
Zdrojewski niestety fascynuje się lewakami, ze starym ubekiem Baumanem na czele! POstkomuchom dziękujemy, nie chcemy!
~ 20-05-2014 20:48
skoro Bogdan tak lubisz zielen, to czemu nie zrobiles nic w kierunku ukarania gołębiewskiego w karpaczu za samowole budowlaną i oszpecenie przyrody?
~Student 20-05-2014 20:58
Troszkę mało tych ludków, nie dali się studenci spędzić? Tyle będzie też na wyborach? Kiepska zachęta. Dobrze, że są komórki to można poesemesować i pograć by nie usnąć
~ 20-05-2014 21:05
Wpiszcie www.sprawdzampolityka i wszystko jasne jak oni o nas dbają a jak o siebie.
~krzysiek44 20-05-2014 22:12
Za ACTA Zdrojewski nigdy nie będzie miał mojego głosu!
~świadomy 20-05-2014 22:59
Kogo tu obchodzi ten wrocławski słoik i celebryta POlityczny odbywający właśnie swoje turnee? A studenci zamiast o pierdoły mogli zapytać, co ten pseudominister kultury zrobił dla zdemolowanej przez wrocławską firmę zabytkowej hali w Mysłakowicach czy też upadającej właśnie huty szkła w Szklarskiej Porębie. Skoro ten minister już teraz nie potrafi zadbać o obiekty leżące w jego gestii, to nie ma co oczekiwać, że będzie potrafił zadbać o interes Polaków, jak zostanie europosłem. Typowy ... co to potrafi tylko dużo gadać.
~absolwent 20-05-2014 23:13
Jaka ó-czelnia, tacy goście. Czyli wrocławskie słoje w natarciu. Rynek już 100 razy przetrawił tych wszystkich nic-nie-umiejących fachoffcuff od markietingu, zarzondzania i innych ekonomii, jakich tabuny produkują wrocławskie szkoły gotowania na gazie (do czego potworzyły nawet specjalnie filie w mniejszych miastach) i wciąż odbija mu się to czkawką, gdy kolejne roczniki udowadniają, że dno może być jeszcze niżej niż do tej pory sądzono. Zaorać te pseudoszkoły, a nałkoffcuff wywalić na bruk - to powinien zrobić dobry minister, zamiast legitymizować swoją obecnością te bzdurki udające naukę.
~... 21-05-2014 15:05
Drogi absolwencie: " ó- czelnia, fachoffcuff, markieting.....," co ty w ogóle wyrażasz. Ja też tam studiuję i nie jestem d...lem, moje koleźanki i koledzy też nie. Co do tego, że ta uczelnia to skansen bo uczy historii ekonomii, a z rzeczywistością tylko niewielu wykładowców ma kontakt, zgadzam się w zupełności. Partykularne interesy "grup trzymających władzę" na uczelni mają się dobrze. Szkoda tylko tych wykładowców którym się chce i którzy wiedzą jak powinna funkcjonować nowoczesna uczelnia. Szkoda teź studentów, dostają papier a nie rzetelną wiedzę i umiejętności potrzebne na rynku pracy, bardzo konkurencyjnym. I o tym można dyskutować. A młodzi nie przyszli bo mają to w .... I szkoda im czasu. A po prawej stronie siedzi chyba szkoła średnia, zakładam, że z łapanki.
~ 22-05-2014 2:33
Drogi studencie, pewnie nawet o tym nie wiesz (nie nauczyli myślenia w twojej szkole?), ale w zasadzie potwierdziłeś słowa poprzednika. Co do reszty: co z tego, że paru wykładowcom się chce, skoro to nie oni decydują o obliczu uczelni? Widać za mało im się chce, a jaki jest koń, każdy widzi. Młodzi nie przyszli zapewne dlatego, że doskonale wiedzieli, czego się spodziewać. To nie do młodych trzeba mieć pretensję, tylko do ich nauczycieli, że nie wykształcili u swoich uczniów odpowiednich postaw. Uczeń najlepszym świadectwem swojego nauczyciela.
~pracodawca 23-05-2014 2:33
Jestem pracodawcą i na sam widok wrocławskiej uczelni na dyplomie wyrzucam CV od razu do kubła na śmieci. Wystarczająco już miałem do czynienia z wymoczkami po różnych Uniwersytetach Ekonomicznych, którzy potrafią ledwie długopis włączyć, bo już obsługa Worda (nie wspominając o bardziej zaawansowanych programach) przekracza ich możliwości. Ludzie, nauczcie się wreszcie, że 5 lat bimbania i wkuwania regułek na pamięć od profesorów, którzy nigdy nie mieli żadnych kontaktów z realiami danej dziedziny, to dzisiaj stanowczo za mało, zeby zdobyć dobrą pracę. Z dwojga złego wolę już absolwentów po maturze w jeleniogórskich szkołach, bo ci przynajmniej są chętni, żeby się czegoś nauczyć, a przy tym nie tak roszczeniowi jak magisterki wracające z Wrocławia.
~do 02:33 28-05-2014 19:41
"Drogi studencie, ...... (nie nauczyli myślenia w twojej szkole?)," - i po co personalnie ? I po co obrażać? Piszemy to samo, to własnie o" młodych" chodzi, zwłaszcza tych którzy płacą z własnej kieszeni i którzy często czują się oszukani a także wykorzystani. I słusznie, że nie przyszli. BO SZKODA IM CZASU. NA BLEBLANIE O NICZYM I ZŁOTE MYŚLI PANA MINISTRA. Pozdrawiam
~boooooo 28-05-2014 21:17
Pracodawca, studia ci nie poszły klaso robotnicza.
~boooooo 29-05-2014 0:06
świadomy, absolwent i pracodawca, jedna osoba która podpisuje się jako klika. Pewnie skończył podskok i przysiad na KPSW, jednej z najgorszych uczelni w Polsce. Pewnie studia mu we Wrocławiu nie poszły bo się nie nadawał.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group