Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7388
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bogaty program na jubileusz PTTK

Czwartek, 3 listopada 2016, 8:55
Aktualizacja: 8:58
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Bogaty program na jubileusz PTTK
Fot. Organizator
Z okazji 70–lecia powstania Dolnośląskiego Oddziału PTT, który od 1950 roku stał się Oddziałem PTTK, organizatorzy zapraszają na wydarzenia związane jubileuszem. Będzie wystawa fotografii, konferencja oraz biesiada w schronisku „Strzecha Akademicka”.

Na początek odbędzie się wystawa „70 lat PTT-PTTK w fotografii” – wernisaż w dniu 4 listopada 2016 r. (piątek) o godz. 16:00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze w „Galerii na Górze”. Podczas wystawy będzie można obejrzeć zdjęcia z różnorakiej działalności PTT i PTTK na obszarze Sudetów Zachodnich. Wstęp wolny.

Następnie organizatorzy zapraszają na konferencję pod patronatem dziekan WEZiT dr hab. Elżbiety Sobczak, prof. nadzw. UE „70 lat PTT-PTTK na Ziemi Jeleniogórskiej” w dniu 19 listopada (sobota) o godz. 9.00 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Kochanowskiego 8. Wstęp również bezpłatny.
W programie konferencji:
- krótka część oficjalna
Referaty:
- dr Piotr Gryszel – Tradycje kulinarne Karkonoszy
- mgr Jarosław Szczyżowski – Moce (nie)czyste i ich mistrzowie w Górach Izerskich
- Andrzej Mateusiak – „Deptacze”, czyli jak to z nartostradami w Karkonoszach było…
- mgr Ivo Łaborewicz – Mieczysław Holz – animator wycieczek z cyklu „W niedzielę nie ma nas w domu” oraz jego spuścizna w zbiorach archiwalnych"
- Przerwa kawowa
- Krzysztof Tęcza – Nasz Oddział
- Wiktor Gumprecht – 46 lat wędrowania „na raty” – Teofil Ligenza vel Ozimek
- dr hab. Jacek Potocki – Rozwój kolei linowych w Sudetach.

Na zakończenie obchodów odbędzie się spotkanie integracyjno-wspomnieniowo-biesiadne (19 listopada - sobota) o godz. 20.00 w schronisku PTTK Strzecha Akademicka. Uczestnictwo w spotkaniu na zapisy prowadzone przez biuro PTTK. Wpisowe dla członków PTTK - 85 zł. Dla osób towarzyszących niebędących członkami PTTK wpisowe wynosi 100 zł. Wpisowe można wnosić gotówką w biurze PTTK lub przelewem na konto Oddziału PTTK, 58-500 Jelenia Góra, ul. 1 Maja 86, nr konta: 61 1090 1926 0000 0005 1400 0193 z dopiskiem: „70 lat PTT-PTTK”. Liczba miejsc ograniczona. W ramach wpisowego: metalowa odznaka okolicznościowa, uroczysta kolacja, oprawa muzyczna, nocleg i śniadanie. Dojście do schroniska we własnym zakresie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group