Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 6619
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bóg zamieszkał w poezji

Wtorek, 22 lipca 2008, 7:55
Aktualizacja: 7:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bóg zamieszkał w poezji
Fot. TEJO
Znamy już laureatów konkursu poetyckiego „Tu mieszka Bóg”, którego uczestnicy w 114 wierszach opiewali magię świętych miejsc. Poziom nadesłanych prac był tak wysoki, że jurorzy pod przewodnictwem dr. Józefa Zapruckiego zdecydowali o innym podziale nagród, niż wcześniej zaproponowano. Bonusy rozproszą się po wielu miastach.

Zamiast zastosować gradację trzech najwyższych nagród, w sposób równorzędny uhonorowano autorów zestawów utworów, oznaczonych następującymi godłami: „Fenix”, „Dagerotyp z onyksem”, „Betania”, DoDNA”, „Morwa” oraz „Mogę być”.

– Po otwarciu kopert oznaczonych godłami okazało się, że nagrody przypadną w udziale Kazimierzowi Kiljanowi Lubania, Annie Piliszewskiej z Wieliczki, Elżbiecie Śnieżkowskiej-Bielak z Gryfowa Śląskiego, Dominice Nowak- Adamczyk z Krakowa, Lechowi Lamentowi z Turka oraz Ewelinie Nienartowicz z Jeleniej Góry – poinformowała Maria Suchecka ze Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, współorganizatora zmagań.

Wyróżniono natomiast wiersze oznaczone godłami: „Ergia”, „Sosna” i znakiem graficznym „trzy rozetki”. Za tymi godłami kryły się jeleniogórzanki Lidia Krzysztoń i Sławomira Korona Szadkowska oraz Stanisław Czajewicz.

– Natychmiast po dokonaniu oceny nasz zespół redakcyjny zajmie się przygotowaniem wydania pokonkursowego almanachu, w którym znajdzie się wybór nagrodzonych i wyróżnionych utworów, a także inne wiersze siedmiu innych autorów, wyróżnione zakwalifikowaniem do druku – dodaje Maria Suchecka.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi na promocji almanachu. Laureaci i zakwalifikowani do druku autorzy zostaną powiadomieni o terminie tej imprezy. Ze względu na proces przygotowania tej edycji i harmonogram druku można ją planować na przełomie września i października.

Organizatorem konkursu był Terenowy Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Jeleniej Górze, a współorganizatorem – Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej. Konkurs, zorganizowany w roku obchodów 900 –lecia Jeleniej Góry, jest finansowany przez władze samorządowe tego miasta w ramach konkursu ofert inicjatyw kulturalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group