Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7138
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Blokady przed sądem

Sobota, 10 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 20:15
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Wczoraj rano przed sądem na ul. Wojska Polskiego pojawili się strażnicy miejscy. Na koła kilku nieprawidłowo zaparkowanych aut założyli blokady. Dotąd na łamanie przepisów drogowych w tym miejscu patrzono przez palce.

Chodnik przed sądem, na którym nie wolno parkować, opustoszał po naszym tekście w ostatnim wydaniu gazety. Część kierowców, którzy zauważyli blokujących auta funkcjonariuszy, zdołała odjechać na sąsiednie ulice, gdzie parkowanie jest dozwolone.

Strażnicy zapięli metalowe obejmy na kołach sześciu samochodów. Kierowców tych pojazdów nie było na miejscu. – Dwóch właścicieli zablokowanych aut okazało się sędziami. Chroni ich immunitet. Nie mogliśmy więc ukarać ich mandatami. Zostali pouczeni, przeprosili i zapewnili, że nie będą parkowali w tym miejscu.

Jeśli właścicieli pozostałych samochodów nie będzie chronił immunitet, otrzymają mandaty – zapewnia Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy straży miejskiej. – Najlepiej, by na chodniku pojawiły się barierki uniemożliwiające wjazd samochodów – mówi Grzegorz Rybarczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group