Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3173
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Blankenese po raz pierwszy w Polsce. U nas w Kościele Łaski

Wtorek, 27 września 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Organizator
JELENIA GÓRA: Blankenese po raz pierwszy w Polsce. U nas w Kościele Łaski
Fot. Organizator
Kościół Łaski pod Krzyżem Chrystusa w Jeleniej Górze jest jednym z trzech miejsc na Dolnym Śląsku, gdzie 3 października 2011 roku wystąpi Chór i Orkiestra kameralna Blankenese z Hamburga.

Koncerty pod tytułem: „Magnificaty na przełomie trzech stuleci” będzie można także usłyszeć w Kościele Pokoju w Świdnicy i w Kościele Marii Magdaleny we Wrocławiu.

Do Polski przyjedzie ponad stu muzyków - są to obecni oraz byli uczniowie hamburskiego gimnazjum, ich rodzice i nauczyciele. Proporcje w zespole układają się „pół na pół” – jedna połowa chóru to młodzież, druga – dorośli. Ta idealna mieszanka młodzieńczych i dojrzałych głosów sprawia, że wykonywane utwory nabierają ciekawego i niepowtarzalnego brzmienia.

Solistami w Blankenese są nie tylko członkowie chóru, ale też gościnnie zapraszani muzycy. Podczas koncertów w Jeleniej Górze, Świdnicy i Wrocławiu wystąpią następujący soliści: Johanna Mohr - sopran, Jasmin Ürer - alt, Renanto Kroll - tenor, Joachim Kruse - bas, prof. Igor Cecocho - pierwsza trąbka.

W trasę koncertową po Polsce z Chórem Blankenese wyjedzie orkiestra kameralna pod tą samą nazwą - Blankenese. Jej członkowie to zarówno najzdolniejsi instrumentaliści, na co dzień grający w szkolnym zespole, jak i muzycy znanej hamburskiej kapeli Haydna. Jak zgodnie twierdzą, koncerty w takim składzie są korzystne dla obu stron.

Młodzi adepci muzyki zyskują doświadczenie zawodowe, zaś stale koncertujący muzycy nie popadają w muzyczną rutynę. Dotychczas koncertowali w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji i na Malcie, przed polską publicznością wystąpią po raz pierwszy.

Repertuar chóru obejmuje zarówno muzykę sakralną, jak i świecką. Na koncerty w trzech dolnośląskich kościołach przygotowali magnificaty trzech kompozytorów: Jana Sebastiana Bacha, jego syna - Carla Philippa Emanuela Bacha oraz współcześnie tworzącego Johna Ruttera. Chór wystąpi pod batutą Dietera von Sachsa, dyrygenta oraz założyciela zespołu.

Jelenia Góra Świdnica Wrocław
03.10. 2011 godz. 18.00 - Kościół Łaski w Jeleniej Górze, ul. 1-go Maja 45
05.10. 2011 godz. 18.00 – Kościół Pokoju w Świdnicy, plac Pokoju 6
06.10.2011 godz. 18.00 – Kościół Marii Magdaleny we Wrocławiu, ul. Szewska 10

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group