Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6902
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Biznes dla przedsiębiorczych

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 25 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 25 października 2007, 15:13
Autor: AGA
Fot. Jelonka.com
Strefa ekonomiczna chce poszerzyć swoją sferę wpływów.

Ponad 50 osób wzięło udział we wtorkowej (23.10) konferencji biznesowej zorganizowanej po raz pierwszy przez Specjalną Strefę Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze przy współpracy z PriceWaterhouseCoopers.

Pierwszą częścią spotkania było szkolenie dotyczące zachęt inwestycyjnych dla przedsiębiorców działających w specjalnych strefach ekonomicznych. Szczególną uwagę poświęcono nie tylko oferowanej pomocy publicznej, ale przede wszystkim tematyce związanej z ubieganiem się o fundusze unijne dla przedsiębiorstw na lata 2007– 2013.

Przedsiębiorcy mogli się dowiedzieć m.in., że pomoc publiczna w formie zwolnienia podatkowego ograniczona jest limitem. Inwestorom strefowym przedstawiono możliwość jego zwiększenia i efektywnego wykorzystania. Duże firmy działające na terenie województw dolnośląskiego i wielkopolskiego mogą liczyć na pomoc publiczną w wysokości do 40 proc. kosztów inwestycji, średnie i małe odpowiednio 50 i 60 proc., co wynika z limitów nałożonych przez UE.

Po wykładzie, inwestorzy strefowi, współpracujący z nimi przedstawiciele firm i samorządowcy wzięli udział w dyskusji panelowej.

– Spotkanie było jednocześnie wymianą doświadczeń pomiędzy przedstawicielami biznesu i samorządu, okazją do nawiązania nowych kontaktów, co z pewnością zaowocuje kolejnymi inwestycjami i wpłynie na poprawę jakości współpracy na linii strefa- biznes- samorządy – mówi Szymon Madera, prezes kamiennogórskiej strefy.

Zarząd SSEMP S.A., obchodzącej 10-lecie działalności, deklaruje, że konferencje tego typu będą organizowane cyklicznie i dotyczyć będą rozwiązywania konkretnych problemów z obszarów finansowych, prawnych czy inwestycyjnych.

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP) została powołana na podstawie ustawy z 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (z późniejszymi zmianami). Będzie funkcjonować do 1 grudnia 2017 roku. Siedziba Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. (spółki zarządzającej strefą) znajduje się w Kamiennej Górze.

Obecnie w kamiennogórskiej strefie działalność gospodarczą prowadzi bądź jest w trakcie realizacji inwestycji ponad 40 firm, m.in.: BDN Grupa Wydawnicza Bauer (Nowogrodziec), Takata Petri Parts Polska (Krzeszów), Bo-Wa-De 2 (Kamienna Góra), Dr. Schneider (Janowice Wielkie), Ceramika Marconi (Piechowice) i Stelmet (Kowary). Nakłady inwestycyjne przekroczyły 1 mld 155 mln zł. Zatrudnionych jest ponad 4 tys. osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jelonka zacny portal.... 26-10-2007 8:36
Jelonka zacny portal, ale komentatorów zupełnie ie interesują sprawy ważne i co "gorsze" pozytywne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group