Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8685
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biznes dla przedsiębiorczych

Czwartek, 25 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 25 października 2007, 15:13
Autor: AGA
Jelenia Góra: Biznes dla przedsiębiorczych
Fot. Jelonka.com
Strefa ekonomiczna chce poszerzyć swoją sferę wpływów.

Ponad 50 osób wzięło udział we wtorkowej (23.10) konferencji biznesowej zorganizowanej po raz pierwszy przez Specjalną Strefę Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze przy współpracy z PriceWaterhouseCoopers.

Pierwszą częścią spotkania było szkolenie dotyczące zachęt inwestycyjnych dla przedsiębiorców działających w specjalnych strefach ekonomicznych. Szczególną uwagę poświęcono nie tylko oferowanej pomocy publicznej, ale przede wszystkim tematyce związanej z ubieganiem się o fundusze unijne dla przedsiębiorstw na lata 2007– 2013.

Przedsiębiorcy mogli się dowiedzieć m.in., że pomoc publiczna w formie zwolnienia podatkowego ograniczona jest limitem. Inwestorom strefowym przedstawiono możliwość jego zwiększenia i efektywnego wykorzystania. Duże firmy działające na terenie województw dolnośląskiego i wielkopolskiego mogą liczyć na pomoc publiczną w wysokości do 40 proc. kosztów inwestycji, średnie i małe odpowiednio 50 i 60 proc., co wynika z limitów nałożonych przez UE.

Po wykładzie, inwestorzy strefowi, współpracujący z nimi przedstawiciele firm i samorządowcy wzięli udział w dyskusji panelowej.

– Spotkanie było jednocześnie wymianą doświadczeń pomiędzy przedstawicielami biznesu i samorządu, okazją do nawiązania nowych kontaktów, co z pewnością zaowocuje kolejnymi inwestycjami i wpłynie na poprawę jakości współpracy na linii strefa- biznes- samorządy – mówi Szymon Madera, prezes kamiennogórskiej strefy.

Zarząd SSEMP S.A., obchodzącej 10-lecie działalności, deklaruje, że konferencje tego typu będą organizowane cyklicznie i dotyczyć będą rozwiązywania konkretnych problemów z obszarów finansowych, prawnych czy inwestycyjnych.

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP) została powołana na podstawie ustawy z 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (z późniejszymi zmianami). Będzie funkcjonować do 1 grudnia 2017 roku. Siedziba Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. (spółki zarządzającej strefą) znajduje się w Kamiennej Górze.

Obecnie w kamiennogórskiej strefie działalność gospodarczą prowadzi bądź jest w trakcie realizacji inwestycji ponad 40 firm, m.in.: BDN Grupa Wydawnicza Bauer (Nowogrodziec), Takata Petri Parts Polska (Krzeszów), Bo-Wa-De 2 (Kamienna Góra), Dr. Schneider (Janowice Wielkie), Ceramika Marconi (Piechowice) i Stelmet (Kowary). Nakłady inwestycyjne przekroczyły 1 mld 155 mln zł. Zatrudnionych jest ponad 4 tys. osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group