Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3555
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biuro senatora oficjalnie otwarte

Piątek, 4 marca 2016, 8:04
Aktualizacja: Sobota, 5 marca 2016, 8:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Biuro senatora oficjalnie otwarte
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilkunastu tygodni funkcjonuje już biuro senatorskie Krzysztofa Mroza w Jeleniej Górze (ul. Długa 4/5, IV piętro), ale wczoraj (3 marca) odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz sympatyków partii.

Każdy może przyjść do biura, spotkać się ze mną. Ze względu na pracę w Warszawie jest to utrudnione, ale maksymalnie w ciągu dwóch tygodni można się ze mną umówić – podkreśla Krzysztof Mróz, który nie kryje zadowolenia, że Jelenia Góra ma senatora z Jeleniej Góry i zamierza zabiegać o sprawy naszego miasta w Warszawie.

Senator PiS przyznaje, że w Izbie Wyższej nie podejmowano jeszcze spraw regionalnych, ale ustawy związane z programem partii tj. „Rodzina 500 plus”, połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, zmiany w prawie opiekuńczym, podatek bankowy to najważniejsze kwestie jakie na początek uchwalono. - Kilka dni temu byłem w Kamiennej Górze, spotkałem się z ministrem budownictwa. Mówiliśmy o drodze S3, połączeniu Bolków – Jelenia Góra. Pan minister powiedział, że będzie miał to na uwadze, chociaż obietnic nie składał – powiedział Krzysztof Mróz, który deklaruje wsparcie wójtom, burmistrzom Kotliny Jeleniogórskiej i prezydentowi Jeleniej Góry bez względu na poglądy polityczne.

W spotkaniu oficjalnie inaugurującym działalność biura senatorskiego wzięli udział przedstawiciele partii tj. wiceprezes PiS Adam Lipiński, którego spóźnienie solidnie opóźniło uroczystość, byli też posłowie okręgu wyborczego nr 1 z Marzeną Machałek na czele oraz duchowni z ks. dziekanem Bogdanem Żygadło, który poświęcił biuro i odprawił modlitwę.

- Okazuje się, że Krzysztof Mróz jest jednym z najlepszych senatorów naszego klubu, jest wiceszefem Komisji Finansów i o ile wiem, bardzo dobrze się sprawdza. Bardzo się cieszę, bo jest to mój polityczny wychowanek – powiedział Adam Lipiński, który kreował polityka z okręgu cieplickiego od funkcji asystenta społecznego przez dyrektora biura poselskiego po rekomendację na senatora, co w ostatnich wyborach skutkowało uzyskaniem mandatu do Senatu. - Zawsze przestrzegam młodych ludzie, żeby szybko nie awansowali, ponieważ mogą szybko spaść. Ci, którzy powoli zdobywają doświadczenie w polityce na ogół są w stanie wytrwać długo i są przez to najbardziej profesjonalni – dodał wiceprezes PiS.

Podobny punkt funkcjonuje już w Złotoryi, a senator zapowiada otwieranie kolejnych w miejscowościach okręgu, z którego został wybrany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group