Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7827
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Biuro europosła Ujazdowskiego w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 stycznia 2015, 7:25
Aktualizacja: Sobota, 10 stycznia 2015, 9:05
Autor: Mea
Fot. Mea
Przy ul. Długiej 4/5, gdzie swoją siedzibę ma jeleniogórski oddział Prawa i Sprawiedliwości oraz posłanka Marzena Machałek, otwarto wczoraj (08.01) biuro europosła Kazimierza Ujazdowskiego. Na otwarcie biura przybyli przedstawiciele kultury, nauki i polityki z regionu jeleniogórskiego.

- Kazimierz Michał Ujazdowski to poseł sześciu kadencji, związany z myślą konserwatywną. Jest zasłużony dla polskiej polityki oraz kultury i edukacji. Walczył większy wpływ obywateli na stanowienie prawa. Brał udział w działaniach związanych z dostępem rodziców do informacji o uczniach oraz składał skargę do Trybunału Konstytucyjnego na odpłatność drugich kierunków studiów – mówiła Marzena Machałek.

- Jestem przekonana, że w Europarlamencie Kazimierz Ujazdowski będzie reprezentował również problemy ziemi jeleniogórskiej – dodała.
Europoseł należy do Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, która kieruje się w swojej działalności poszanowaniem praw jednostki, zasad wolnego rynku oraz suwerenności państw członkowskich UE.

- Chcę być posłem do Parlamentu Europejskiego całego Dolnego Śląska i Opolszczyzny, a nie tylko Wrocławia. Dlatego otworzyłem swoje biuro w Jeleniej Górze i ogłaszam gotowość do pracy dla regionu jeleniogórskiego - podkreślał Kazimierz Ujazdowski.
Poseł Parlamentu Europejskiego jest inicjatorem powołania Dolnośląskiej Rady Europejskiej, czyli forum, które będzie konsultowało działania Dolnoślązaków w Unii. Rada rozpocznie działalność w ciągu najbliższych tygodni.

- Chcę służyć kulturze i edukacji Dolnego Śląska oraz ich promocji w Brukseli. Będę też prezentował różne formy edukacji młodzieży ze szkół średnich – podkreślał europoseł.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group