Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8385
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Bitwa z dziurami

Czwartek, 4 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 4 maja 2006, 8:18
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Kotlina Jeleniogórska: Bitwa z dziurami
Fot. M. Jary
Tak zniszczonych dróg, jak po ostatniej zimie, jeszcze nie było. Na froncie walki z dziurami chwilowo trwa ofensywa drogowców. Niewiele jest jednak symptomów, że pozimowa kampania będzie zwycięska.

Dziury wprawdzie pewnie za jakiś czas przestaną być koszmarem kierowców, ale tylko te największe, i na krótko. Za osiem miesięcy - niech no zacznie się kolejna zima - będzie jeszcze gorzej. Nawet drogowcy temu nie zaprzeczają.

Najgorzej jest na drogach wojewódzkich. Przede wszystkim dlatego, że zawsze - porównując z drogami krajowymi - skąpiono na nie środków, a obciążenie ruchem jest na nich bardzo duże. W efekcie od wielu lat tylko łatane nawierzchnie podczas ostatniej zimy nie wytrzymały - na drogach „wylazły” nowe dziury oraz te, które łatano przed rokiem, przed dwoma, trzema, czterema laty.

Jazda po większości najważniejszych drogach wojewódzkich w naszym regionie, którymi „opiekuje” się DZDW oddział Jelenia Góra, przede wszystkim Jelenia Góra - Mysłakowice - Kamienna Góra; Jelenia Góra - Stara Kraśnica; Zgorzelec - Bogatynia; Lwówek - Bolesławiec (trochę lepiej jest na drogach Pasiecznik-Zgorzelec; Pasiecznik-Lwówek), to już nie tylko walka o uniknięcie uszkodzeń w samochodach, ale także walka o życie.

Inni kierowcy, unikając dziur, jeżdżą zygzakiem, gwałtownie hamują w najmniej spodziewanych momentach - o kolizje nietrudno - donoszą Nowiny Jeleniogórskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
468
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group