• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 22:56
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 6895
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bilans spotkań o mapach bezpieczeństwa

Wiadomości: Region
Środa, 2 marca 2016, 8:16
Aktualizacja: 8:20
Autor: 112
Fot. Archiwum
W minionym tygodniu odbyło się w regionie osiem spotkań w ramach konsultacji społecznych, poświęconych jeleniogórskiej mapie bezpieczeństwa, będącej elementem krajowego systemu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". Konsultacje przeprowadzono m.in. w Piechowicach, Jeżowie Sudeckim, Mysłakowicach, Starej Kamienicy, Janowicach Wielkich, Sosnówce, Karpaczu. Łącznie wzięło w nich udział ok. 250 osób.

Podczas spotkań uczestnicy poruszali najbardziej istotne problemy społeczne, których rozwiązanie leży w gestii policji i innych instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa.

Zwrócono uwagę na konieczność:
- stałej współpracy z policją, organizowanie cyklicznych spotkań, wypracowanie skutecznego sposobu dokumentowania przypadków łamania prawa oraz zwiększenie nadzoru ze strony policji
- podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez: zmianę lub ustawienie oznakowania wskazanych ulic i miejsc; poprawę infrastruktury drogowej
- podjęcia wspólnych działań ze strażą leśną mających na celu ograniczenie kradzieży drewna, jak również zjawiska łamania przepisów przez kierujących quadami i motocyklami crossowymi, a także zwrócono uwagę na konieczność budowy monitoringu miejskiego w różnych miejscowościach. Na spotkaniu w Karpaczu podniesiono kwestię przywrócenia posterunku policji w Podgórzynie
- zostały wskazane miejsca, gdzie uczestnicy widzą potrzebę, aby częściej kierowane były policyjne patrole w związku z przekraczaniem prędkości przez kierujących, zakłócaniem spokoju i porządku przez gromadzącą się młodzież na placach zabaw, spożywaniem alkoholu czy dewastacji mienia oraz miejsc, gdzie istnieje podejrzenie handlu narkotykami.

Podczas konsultacji funkcjonariusze omówili założenia i cele „Map zagrożeń bezpieczeństwa”, poinformowali o dostępnych kanałach przekazywania informacji. Wskazywali na konieczność poprawy komunikacji ze społeczeństwem w celu ograniczenia pojawiających się negatywnych zachowań oraz zwrócili uwagę na potrzebę otwartości informowania i zgłaszania zauważonych problemów w celu podjęcia stosownych działań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mika111 2-03-2016 13:45
Najważniejsze aby kochać !!!Bezpieczniej byłoby na świecie gdyby Miłość zwyciężyła !!!Kochać to znaczy żyć !!Bo cóż jest warte życie bez Miłości ?Szczęśliwi ci ,którzy kochają i są kochani !!!
~ 2-03-2016 21:39
Ale Pan Redaktor wymyślił tytuł! Żadnych postępów w "polskim"...
~Szczęśliwa 3-03-2016 12:45
Szczęśliwy ten co nie świadomy😔 i spogląda prosto w oczy !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group