Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8202
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bilans Jerzego Łużniaka

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 19 lipca 2009, 1:53
Autor: komor
komor
Fot. komor
W tym tygodniu prezentujemy państwu nagranie ze spotkania z jeleniogórskimi radnymi: z klubów opozycyjnych wobec prezydenta miasta oraz radnym PO, którego wymienia się jako ewentualnego kandydata na stanowisko zastępcy prezydenta Jeleniej Góry. Jak wszystko na to wskazuje, Jerzy Łużniak od 23 lipca zostanie wicemarszałkiem województwa. Jak zdaniem dyskutantów wyglądają sprawy nad którymi pieczę miał zastępca, kto go może zastąpić i czy potrafi przejąć zostawione sprawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~politykier 19-07-2009 8:32
Myślałem, że obecni radni nie są w stanie już niczym zaskoczyć społeczeństwa Jeleniej Góry. A jednak potrafią, tak jak w ww. wywiadzie, gdy w ramach żenującej odwagi oficjalnie komunikują, iż nie wiedzą, na jakim etapie jest restrukturyzacja ZGLi, czy też, jak przebiega prywatyzacja MZK.Nawet nie mają w planie "rozliczyć" zastępcy prezydenta, przed jego odejściem z "piorunujacych" dokonań w sferze gospodarki komunalnej.
~boba 19-07-2009 12:40
a co sie spodziewales od nieudacznikow zyciowych - politycy to nieudacznicy nieumiejacy poradzic sobie w realnym swiecie, ani Luzniak ktory nie ma pojecia o prowadzeniu dzialanosci ani obecni nie maja zielonego pojecia co sie dzieje w jeleniej, robia dobra mine do zlej gry, za to umieja sie dogadywac w taki sposb zeby im bylo dobrze nie patrzac na straty mieszkancow, ale kogo to obchodzi i tak wszyscy sie na nich patrza z politowaniem, glosuja na nich bo to lepsze od anarchi i tyle
~alf 19-07-2009 14:49
Pan Jerzy Łużniak będzie odpowiadał jako wicemarszałek za służbę zdrowia i kulturę. Ani na jednym, ani na drugim kandydat się nie zna. Jak widać obowiązuje nadal stara dobra zasada: mierny, bierny, ale wierny. Czarno widzę nasze losy, które trafiają w ręce doniczkarza. Jak tak musi być, to na wicka powołać Sarzyńskiego. Będzie komplet durnoty. Niech już roz...przą dokładnie wszystko. I wreszcie nie będzie niczego!
~pionier 19-07-2009 17:42
Jeśli ktokolwiek miałby jeszcze wątpliwości co do kwalifikacji i kompetencji p. Łużniaka niech przeczyta artykuł "Pioniera na bruk" w Jelonce. I takiego faceta awansować na posadę wicemarszałka? Toż to dno. Taki facet będzie zajmował się sprawami ludzi chorych? Będzie myślał jak poprawić warunki leczenia, jak pomóc hospicjom i dostrzec człowieka? Wątpię. Żeby żyło się lepiej to hasło PO, teraz już widzę komu żyje się lepiej. Garncarzom z aspiracjami partyjnej kariery.
kazimierzp 19-07-2009 23:07
Cała dyskusja wokół, nie było głosów wprost!;-) Były też pewne niedopowiedzenia i przeinaczenia. Po pierwsze: Zarządu Miasta jako organu władzy samorządowej nie ma od 2002 roku. Jest Prezydent Miasta wybierany bezpośrednio przez mieszkanców i to on dobiera swoich zastępców jako substytutów siebie! Nie partia która go desygnowała. Gdyby była harmonijna współpraca pomiędzy partią "rządzącą" a prezydentem to możnaby założyć iż to Prezydent we współpracy ze swą macierzystą partią dobiera zastępców. Patrząc się na głosowania w Radzie, czy też pączkowanie nagłe nowych kół PO to należy domniemywać, że nie ma dobrej współpracy Prezydenta z PO! Kto powinien być zastępcą! Gdybym był na miejscu pana Marka Obrębalskiego to szukałbym najpierw wśród opozycji w Radzie aby mieć prawdziwą większość! Jeżeli na to nie byłoby szans szukałbym osób spoza układów partyjnych! Po prostu fachowca znającego się na specyfice działania samorządu gminnego! Co do szans Jerzego Łużniaka na wicemarszałka. W Województwie nie ma aż takich rozdźwięków w PO jak w naszym mieście i raczej nalezy przyjąć że zostanie wybrany. A co dalej! Nikt do końca tego nie wie!;-)
~santos 20-07-2009 0:40
~kompromicha 20-07-2009 16:25
Przyznam, że Radni Obiecując to i oWo A nawet zDając sobie sprawę Z przejmujĄcej roli, jaką urzędująCy jeszcze wiceprezYdent Zamierza pełnić Nie dOstrzegają jego praWdziwego potencjałU który zDołałby on dlA nas jeszcze wyŁadować baDając kUmulację zaPotrzebowania górY na jelenie :)
teessi 20-07-2009 19:30
Do |~kompromicha| - Masz rację z tym, co dał Ten, kto przewodniczy!:-)
~czarne 20-07-2009 20:21
Łużniak powinien w ogóle odejść, a tymczasem radni opowiadają niestworzone rzeczy o jego dalszych, kolejnych awansach.
~kompromicha 21-07-2009 11:37
do teessi: wydaje Mi się, Aczkolwiek mogę się mylić Różnicując to Co robią radni Od tego czego nie robi wiceprezydeNt, ale wydaje mI się, że Jestem w tym obiEktywny Starając się Temat przyBliżyć oraz tE rewelacje cZytającym uNaocznić, jAk to jest z Dzisiejszym Zniewoleniem w wyrażaniu opInii obiEktywnych w Jelonce Naszej. tYm bardziej Wtedy, gdy sTają na drodzE do teJ pRawdy OkoLczności z mInionej epoki :)
~Zdziowiony. 21-07-2009 11:56
I to jest cała nasza Polska. Tu się nie liczą kompetencję tylko kolesiostwo.Widać ,że każda zmiana na innych rządzących z różnych partii nic nie wnosi i tak każdy popiera swojego kolegę i wszystko w kółko się kręci. A co do przyszłości pana Łużniaka, to wszystko zależy od tego jaką nową partię wybierzemy jeśli to będzie PO ,to widzę pana Łużniaka bardzo wysoko a jeśli wyborcy wybiorą inaczej to szybciutko pan Łużniaka ujrzymy w Jeleniej Górze, może nadal będzie produkował doniczki :)
~ 21-07-2009 20:26
do kompromicha - Kiedy mam Taką bardzO dużą oBawę, że wiceprezYdent Łużniak zBYt szybko zapomni o jeLeniEj górze w tym wrocławiu, tak jak jego Poprzednik Szybko to uczynił dostosowując się do Zastanej sYtuacji W sTolicy wojEwództwa Jako człowiek pRagmatyczny i rOzsądny Lecz nIe - senTymEntalny, czy Ja się pOmyliłam??? :-)
teessi 21-07-2009 20:31
Cd. I co Ty na to, Kompromicha? Poradzi sobie z tym czy raczej nie?. :-)
teessi 21-07-2009 23:43
To tylko moja własna myśl, nikogo innego więcej.
teessi 21-07-2009 23:45
Teraz się boję nie na żarty, aby się On się nie wkurzył na mnie za to.
~Rozczarowany 22-07-2009 0:03
Głosowałem w wyborach na pana Łużniaka. Uważałem że po tragicznych dla miasta Jeleniej Góry rzadach Kusiaka, ten stosunkowo młody człowiek posprząta (dosłownie i w przenośni) po poprzednkach.Tak się nie stało: brud i bałagan w centrum, stragany z wszelkim badziewiem na Długiej,Konopnickiej,I-go Maja, pomazane elewacje , psie odchody itd.itp. I teraz za "wybitne osiągnięcia" w Jeleniej Górze, pan wiceprezydent zostaje wicemarszałkim województwa !! Sądzilem, że przynajmiej PO powstrzyma się od karier typu " mierny ale wierny".Błyskawiczna kariera producenta doniczek zaprzecza temu.
~oko 22-07-2009 23:24
Tak więc głosujmy na Po oraz PiS ew następnych wyborach
~Kompromicha 23-07-2009 11:58
mam Wrażenie, że platfOrma w ogóle niBy bUduje swoją Przewagę na Rzekomo prZygotowanYch Politykach z włAsnego oDdziału jednaK ich Arogancja Często cHowa za sWoimi plecami Ignorancję wobec luDzkich potrZeb, a wiĘc i PotRzeb nasZEgo miasta i Regionu karkOnoSkiego. szTuka reprezentAcji Miasta i jego oBywateli powInna Czynić zadość ich przedwyborczym deklaracJom I Naszym oczekiwAniom a nie Doraźnemu KOlesiostwu i nepotyzMowi wśród Partyjnych kolEżków, a z Tego co wiEm lokalnej i regioNalnej władzy nie są obCe takie działania Jak forsowAnie na stanowiska osób nie tyle kompetentnych, co Miernych i wIernych.
~do Rozczarowany 23-07-2009 20:42
To Ty jesteś tragiczny i musisz się uczyć a...lizować. Proszę nie obrażać pana Prezydenta J.Kusiaka i jego ekipy.Teraz dopiero widać ile zostało zrobione dla Jeleniej Góry, choć dla malkontentów zawsze za mało.Polecam założenie Panu firmy doniczkarskiej i trzymam kciuki za jej rozwój.
~Rozczarowany do miłośnika ekipy Kusiaka 23-07-2009 23:32
NIech Pan się zdecyduje, czy jesteśmy per Ty, czy Pan ? Ja zdecydowanie wolę formę Pan. Powtarzam: tragiczne dla miasta rządy ekipy Kusiaka ! Musi pan sobie uświadomić, że wy podobnie jak partia Kuku na Muniu, czyli PIS, już nigdy nie zdobędziecie władzy w Jeleniej Górze ! Mieszkańcy J.G. tylko raz dali się nabrać na wasz kit wyborczy. P.S. Panie Obrażalski, widzę że lubi Pan pouczać. Uprzejmie informuję, że z myśleniem a...litycznym radzę sobie doskonale. Firmy doniczkarskiej nie muszę zakładać i nie widzę w prowadzeniu takiej działalności nic złego. Prowadzę inną i nieźle sobie radzę.
~do 23;32 24-07-2009 7:56
Ja też wolę formę pan. A z tekstu wynika że nie robisz tak jak piszesz.Chyba jesteś cienki Bolek. Trochę korepetycji i może zrozumiesz etapy rozwoju i co i kto w jakim okresie w Jeleniej Górze zrobił. Troszeczkę obiektywizmu Szanowny Paniczu.
~do 'Prowadzę inną i nie ......23;32 24-07-2009 8:07
Powtarzam to Pan jest tragiczny, chiba cały ?
~ 24-07-2009 16:50
A mi sie najbardziej podoba wystudiowana mimika Pani Wachowicz-Makiela.Ja ta Pani stara sie zrobic wrazenie wiedzacej,rozumiejacej.A tak naprawde to uwaza aby w odpowiednim momencie wtracic wyuczona formulke a przy tym sie nie pogubic. A calosc to marne przedstawienie ktore naprawde z trudem obejrzalam do konca.ZENUJACE!!!!
~do 16;50 24-07-2009 18:25
Malowana lala i tyle. Ma pani rację.
~Nastepcy 25-07-2009 9:16
Zoska niech lepiej sie zajmie wylacznie swoja Firma , podobnie jak Jerzy Luzniak trzymaja po dwie lub 3 sroki za ogon. Czy ktos z Panstwa wie ile trzeba czasu poswiecic na jedna prace Fabrykanta a druga jako Bankowca w ratuszu.
~do Następcy 25-07-2009 10:33
Prawie się z panem zgadzam, ale niech idzie na emeryturę i zajmie się wnuczkami i działką.Tak będzie najlepiej dla niej, a dla społeczności lokalnej super.
~mag 25-07-2009 12:20
JEŚLI DRUGIM VICE ZOSTANIE PAPAJ TO TYCH DWÓCH NARCYZÓW BĘDZIE CAŁY CZAS, DO KOŃCA KADENCJI, BIĆ SIĘ O LUSTERKO
kazimierzp 25-07-2009 13:16
Ciekawe i śmieszne niektóre wpisy! Widać, że nie znające zupełnie realiów i uwarunkowań pracy w mieście na eksponowanych stanowiskach! Ciekawe jakie wykształcenie i jakie doświadczenie według internautów powinien mieć Prezydent czy zastepca?!? Jerzy Łużniak nie bedzie już słuzył naszemu miastu, ale to co niektórzy wymieniali jako wady akurat były jego zaletą! Jest po studiach (tu wypełnia wymogi ustawy, Prezydent nie musi mieć studiów wyższych, zastępca tak!;-) Ma doświadczenie w samorządzie. Był niegdyś moim opozycjonistą, ale był z tyuch nielicznych którzy potrafili swoje tezy wyrażać jasno i czasami trzeba było się z nimi zgodzić! Prowadził wcześniej własną działalność gospodarczą więc wie jakie z tym sa związane problemy i wie jak przedsiębiorcom nalezy ułatwiac życie (a ze prawo nie na wszystko pozwalało!) PO jest jego pierwszą partią. AWS nie było partia polityczną!!! Każda kolejna wypowiedź Internautów na Jego i innych temat zaprzecza poprzedniej!;-) Akurat ze wszystkich wymienianych przez internautów i dziennikarzy potencjalnych nowych zastepców Prezydenta najlepsze kwalifikacje ma jedna osoba! Zna miasto od podszewki, doskonale orientuje się w uwarunkowaniach prawnych, była już głownym miejskim decydentem i tak naprawdę jedynym który miał wizję miasta i potrafił podejmować decyzje (inni dłuuugo i zbyt długo rozważali) i nie musi się wielu spraw uczyć bo je zna! Nie jest związana z jakąkolwiek opcją polityczną! Ciekawe czy wskaże na nią pan Marek Obrębalski!?!? Mam nadzieję, że tak!!!
~czarodziej 25-07-2009 15:01
Jelenia Góra to cudowne miasto. Od trzech lat w sprawach kadrowych znane są wyniki "konkursów", konsultacji i decyzji znacznie wcześniej, zanim są przeprowadzone czy podjęte. Komisje konkursowe jakoby obradują, selekcjonują, segregują, badają oferty, wysłuch...ją, rozmawiają, badają od strony formalnej i merytorycznej, po czym wynik jest taki jak wieść gminna niosła. W tym momencie zwycięzca z reguły dziwnie uśmiecha się pod nosem..
~wyborca 25-07-2009 15:03
Jeszcze tylko rok męczarni. Ale minione 3 lata nie są stracone. Oto bowiem społeczeństwo wie już na kogo nie głosować!!!
~frania 25-07-2009 17:51
Co jest p.kazimierzp,a w fabryce w której pracuje już się nie nadaje ? A co mają zwalniać ludzi, czy dyrektora.
~do kazimierzp 25-07-2009 23:24
A czy czasem Łużniak nie należał do PiS-u? Krótko, ale jednak? Członkami AWS były partie polityczne. Do jednej z nich nie należał czasem? A może tylko "sympatyzował"? Ale to nie jest zarzut w stosunku do Łużniaka, tylko sprostowanie "faktów", które podajesz. Osoba, która "nie jest związana z jakąkolwiek opcją polityczną" nie wstąpiła czasem kilkanaście dni temu do jednej z partii (już kilka osób o tym mówiło)? Może telefon "do przyjaciela" potrzebny? Zna od podszewki miasto? Czy to nie ona tworzyła tzw. zespół obsługi "Oświata", który został niedawno przez Prezydenta i Radę zlikwidowany jako chory twór na oświatowej tkance miasta? Jakie znaczące inwestycje powstały podczas jej rządów w mieście? Jakie decyzje podejmowała szybko i trafnie? Kto forsował zbrojenie terenów tzw. Urocza II, które kosztowały budżet kilkanaście mln zł a dziś prawie nikt nie chce kupować tam działek budowlanych? Czy zasługą jest to, że rządziła bez żadnych skrupułów wraz z lewicą a dziś bezwstydnie chce rządzić z PO? Na koniec, czy Twoje komentarze nie są aby stronnicze (wszak startowałeś do Rady z jej komitetu wyborczego)? A czy Tobie aby Prezydent nie odebrał pieczątki z pełnomocnictwem za wpadkę w wydawaniu decyzji? Może jest Ona potrzebna bardziej Tobie niż miastu, wszak już razem chyba rządziliście? Czas na zmiany. Jeżeli PO nie potrafi rządzić samodzielnie niech dogada się z PiS czy XXI. Oni mają siłę dającą większość. Co daje sojusz z proponowaną kandydatką? Nic. Absolutnie nic. Co zrobiła z gospodarką komunalną mając władzę? Inni są daleko przed nami. My musimy patrzeć jak nieudolnie funkcjonuje ta ważna dla miasta i jego mieszkańców dziedzina. Tu są potrzebni ludzie, którzy nie będą bać się podejmować nieraz trudne, ale konieczne dla miasta i jego mieszkańców decyzje. Mam nadzieję, jako mieszkanka Jeleniej Góry, że Prezydent da szansę komuś, kto coś w tym mieście będzie chciał zmienić a nie konserwować stare układy. Odwagi, Panie Prezydencie.
kazimierzp 26-07-2009 6:08
Członkami AWS były też Komitety Obywatelskie, a nie tylko partie! Zofia Czernow nie wstepowała do partii politycznej z zasady, a szkoda bo kiedyś bardzo ja namawiałem do wstąpienia do Unii Wolności! Zespół Obsługi "Oświata" tworzył Bogusław Gałka, ale nie zgadzam się że był to poroniony pomysł! Osiedle Urocza I, II powstało na podstawie planów zagospodarowania i to iż nie było chętnych na działki na Uroczej II wynikało z tego że po pierwsze energetyka opóźniała zasilanie w energię elektryczną, a poza tym radni stwierdzili że mają być działki sprzedawane na własność a nie na uzytkowanie wieczyste - więc należało wpłacać od razu całość kwoty a nie część! W latach 1994-98 była prezydentem miasta wraz z lewicą i całą prawicą! Czy to źle że potrafiła skonsolidować wszystkie siły polityczne w mieście (zastępcami jej wtedy byli: Tadeusz Lewandowski dzisiaj PiS, Józef Kusiak SLD, Bogusław Gałka wtedy Unia Wolności dzisiaj PO)! Dlaczego więc ma u niektórych złą prasę, bo to wynika z kompleksów niektórych osób! Co do gospodarki komunalnej! Inni są daleko za nami, chocby Wrocław który do dzisiaj nie ma kompletnej oczyszczalni ścieków i problemy z zasilaniem w wodę pitną! Co do mojej skromnej osoby! Cofnięto mi upoważnienie do podpisywania decyzji na moją prośbę tak jak na moją mi je przyznano!
~Ted 26-07-2009 12:37
Taka jest prawda, że pan Prezydent ma dwie opcję do wyboru .Jeśli będzie chciał mieć większość w Radzie /a tym samym Radę za sobą/ to wybierze na V-ce - reprezentanta koła pana Sajnoga. / inni nie wchodzą w rachubę, bo z PiS-em i SLD mu nie po drodze / .A wiadomo, że na reelekcję nie ma co liczyć to powinien wybrać na v-ce kogoś kto zna się w tej materii nie tylko na rządzeniu, ale i też na finansach, a te wymagania właśnie spełnia pani Z.Czernow. Panu Prezydentowi pozostało jeszcze 1,5 roku rządzenia i jeśli chce z tej Prezydentury wyjść z tzw: twarzą to właśnie wybierze panią Z.Czernow. A pan Papaj powinien już przygotowywać się do nowych wyborów na Prezydenta Jeleniej Góry, na dzień dzisiejszy to on ma największą szansę ten urząd objąć.
~czynownik 26-07-2009 13:33
Zdobycie się na odwagę, by sugerować powrót Zofii Czernow, to równoczesna zgoda na wielki ferment w mieście!!!
~kadrowiec 26-07-2009 13:37
Prezydent Obrębalski nigdy nie powoła na swojego zastępcę Zofii Czernow - wszak nie chciałby do końca kadencji wystepować w roli pazia...
~do kazimierzp. 26-07-2009 17:40
A Gałka opowiadał że nie wstąpi do partii jak będzie na emeryturze.Nosa ma, a czy mu rosnie ?
~co się dzieje? 26-07-2009 17:44
Opowiadacie że p. Czernow zna się na finansach, to dlaczego wyrzucono ją z Banku Zachodniego. Przestancie przeginać.
~staruszkowie. 26-07-2009 17:51
Miała wstąpić do naszej partii Ziednoczone Stronnictwo Ludowe , została wiceprezydentem i zapomniała?
~podpowiadacz 26-07-2009 18:01
Panie Prezydencie Obrębalski proszę olać te wszystkie wpisy. Zastępcę niech Pan powoła sam . Proszę nie pytać nikogo. Powodzenia.
~patriota lokalny 26-07-2009 19:12
Nowy zastępca prezydenta powinien pochodzić z Mirska, bo niedaleko Świeradowa
kazimierzp 26-07-2009 19:28
W Banku Zachodnim wręcz proponowano Jej wyzsze stanowisko, ale sama odeszła! Nie chciała robić restrukturyzacji oddziału poprzez zwalnianie pracowników! Niektórym z dyskutantów pewne sprawy się mylą, "wiedzą że dzwonią tylko nie wiedzą w którym kościele". Mam nadzieję, że jednak za parę lat świadomość społeczeństwa będzie na tyle wysoka, że będą wiedziec jakie są kompetencje Prezydenta i jego zastepców, na co pozwala prawo a co jest zupełnie niezależne od zarządzających miastem! Jak na razie to wszystko jest takie baaardzo powierzchowne!
teessi 26-07-2009 20:12
Panie KazimierzuP, a gdzie można poczytać o kompetencjach prezydenta Jeleniej Góry, co ogranicza te kompetencje, w jakich sprawach musi mieć poparcie radnych? Jeśli mógłby Pan podać link do jakiejś strony w necie to ludność Jeleniej Góry będzie wdzięczna. :-)
~do czynownik,kadrowiec 26-07-2009 20:57
Osoba ,która tak zagorzale krytykuję umiejętności pani Z.Czernow nie jest w tej materii obiektywna.Czyżby to właśnie nominacja pani Z,Czernow przeszkadzała w mianowaniu pana kandydata ? Czytając zamieszczone tu wpisy wydaję mi się,że bardzo racjonalnie przedstawia temat pan Kazimierz / widać profesjonalizm /. Oczywiście prawda jest taka,że na pewno pan Prezydent podejmie decyzję sam, my możemy tylko na tym forum pogdybać, jeszcze klika dni i dowiemy się kto miał rację.
kazimierzp 26-07-2009 21:55
Dla niektórych może będę nudny, bo chcieliby jak w westernie: pif, paf i po wszystkim, a tu jakieś ustawy kompetencyjne, jakaś ustawa o samorządzie gminnym, o pracownikach samorzadowych, Prawo budowlane, prawo o planowaniu przestrzennym, statut Miasta,... Podstawowe przepisy sa zawarte w następujących aktach prawnych które (dotyczy to prawa ogólnopolskiego) mozna znaleźć m.innymi tutaj: http://isap.sejm.gov.pl/keyword.jsp Co do prawa lokalnego to proponuję wejść na stronę miasta: www.jeleniagora.pl i poszukać odpowiednich uchwał Rady Miejskiej. Lektura trudna, żmudna ale dla radnych, dziennikarzy, urzedników i tych którzy chcą wpływać na to co się w mieście dzieje konieczna!
~bz 26-07-2009 22:24
Sugerowanie przez kazimierzap takiego rozwiązania zakrawa na dywersję
teessi 28-07-2009 20:26
Bardzo dziękuję, Panie Kazimierzu!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group