Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8974
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Biegi na Orlu zdominowane przez Czeszki

Poniedziałek, 22 marca 2010, 20:39
Aktualizacja: Środa, 24 marca 2010, 12:48
Autor: Karolina
Szklarska Poręba: Biegi na Orlu zdominowane przez Czeszki
Fot. źródło www.e-szklarska.com
W minioną sobotę przy Stacji Turystycznej Orle odbył się VI Bieg Retro i impreza sportowo–rekreacyjna, czyli XIII Izerski Bieg. Uczestnicy pierwszych zawodów, gdzie obowiązywał strój i sprzęt w stylu z dawnych lat, wykazali się ogromną pomysłowością i fantazją. Z roku na rok do wzięcia udziału w tych biegach zgłasza się coraz więcej osób. Tym razem najlepsze miejsca na podium zajęły zawodniczki z Czech.

Mimo, że pogoda niezbyt dopisywała na starcie stanęło liczne grono uczestników. W Biegu Izerskim trasę 12 km pokonało aż 158 zawodników. Wśród kobiet najlepsze były Czeszki, Ewa Irekova dobiegła do mety z czasem 1:04,53. Drugie miejsce zajęła Mila Havlikova, a trzecie Lenka Muzikova. W kategorii mężczyzn na pierwszym miejscu znalazł się kolekcjoner starych nart i nauczyciel wychowania fizycznego, Mieczysław Skowron z Jeleniej Góry. Jego czas wynosił 49:15. Drugi był Bieman Gotz z Czech, a trzeci Wojciech Konopczyński z Zielonej Góry.

Wśród wielu kategorii znalazły się również dla najmłodszego i najstarszego zawodnika. Najwięcej wysiłku trzeba było włożyć, aby zdobyć nagrodę za ostatnie miejsce. W tej kategorii walczą tylko najbardziej ambitni i zadziorni uczestnicy, którzy najczęściej kończą swój bieg już w ciemnościach. W ramach imprezy w górach Izerskich odbywa się także narciarski Bieg Retro. W minioną sobotę wystartowało 69 odważnych zawodników. – Z roku na rok zgłasza się do nas coraz więcej osób, z czego bardzo się cieszymy – powiedział pomysłodawca imprez retro, Przemysław Wiater.

Biegacze wykazali się wielką fantazją w doborze stroju retro i skompletowaniu sprzętu narciarskiego. Niektórzy z nich, dowiedziawszy się w ostatniej chwili o zawodach, robili co mogli, aby wyszukać stare drewniane narty, kije i buty. – W biegu uczestniczą stali bywalcy, ale pojawiają się i nowe osoby. Małżeństwo z Mirska przyjechało pierwszy raz i tak im się spodobało, że zapowiedzieli się już na przyszły rok – usłyszeliśmy od pani Iwony Abramowicz, która również brała udział w zawodach. Bieg Retro odbył się na dystansie 3,5 km. Wśród kobiet również najlepsze były Czeszki.

Pierwsze miejsce zajęła Hana Vrkoslav z czasem 26:26, drugie Renata Dudova i trzecie Jana Svedova. W kategorii mężczyzn ponownie pierwsze miejsce zajął Mieczysław Skowron z czasem 22:34, tuż za nim uplasował się Petr Rykr z Czech, a jako trzeci dobiegł Petr May również z Czech. W czasie trwania obu imprez zawodnikom tradycyjnie przygrywała muzyczna kapela. Po zakończeniu obu biegów rozpalono ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek. Zawody na Orlu zdobywają coraz większą popularność wśród Czechów, ale polska strona i Szklarska Poręba była reprezentowana przez równie liczne grono uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1009
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group