Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 7311
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wisła/Szczyrk: Bieg po Nowe Życie Wisła/Szczyrk 2013 – gwiazdy mówią „tak” transplantologii

Niedziela, 10 lutego 2013, 14:55
Aktualizacja: 14:57
Autor: MDvR
Wisła/Szczyrk: Bieg po Nowe Życie Wisła/Szczyrk 2013 – gwiazdy mówią „tak” transplantologii
Fot. użyczone
9 lutego po raz trzeci w Wiśle oraz po raz pierwszy w Szczyrku odbył się Bieg po Nowe Życie – impreza promująca ideę transplantacji narządów. Ambasadorem przedsięwzięcia jest Przemek Saleta, który oddał nerkę swojej chorej córce. W imprezie udział wzięli znani i lubiani aktorzy, muzycy, tancerze, dziennikarze i sportowcy, a także osoby, którym transplantacja dała „nowe” życie oraz przedstawiciele sponsorów.

- Bieg po Nowe Życie to bardzo naprawdę cudowna inicjatywa. Trzeba promować transplantologię, bo dzięki niej można uratować ludzkie życie - stwierdził Jakub Przygoński, motocyklista Orlen Teamu, uczestnik Rajdu Dakar.

Piosenkarka Gosia Andrzejewicz uważa, że akcje takie jak Bieg po Nowe Życie mogą pozytywnie wpływać na postrzeganie idei transplantacji przez społeczeństwo – Mam nadzieję, że dzięki tej akcji więcej ludzi podpisze oświadczenia woli i będzie to tak popularne, jak oddawanie się krwi.

Pierwsza część sportowej rywalizacji na wesoło odbyła się w centrum Wisły, gdzie na specjalnie przygotowanej trasie biegowej walczyły trzyosobowe sztafety. Na najwyższym stopniu podium znalazł się zespół Hotelu Gołębiewski w składzie: Rafał Brzozowski, Artur Podżorski i Konrad Murdzek. Drugie miejsce przypadło w udziale sztafecie Orlenu (Jakub Przygoński, Wojciech Blaszko i Damian Królewicz), a trzecią lokatę wywalczył Rafał Mroczek wraz z Izabelą Tokarz i Karolem Niecikowskim, czyli zespół Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Olgierd Łukaszewicz zwrócił uwagę, że osoby po przeszczepach nie narzekają na brak kondycji. – To świetna zabawa, mówiąca o tym, aby człowiek uwierzył we własne ciało, wtedy, kiedy to ciało ma jakiś przeszczepiony organ. Sam jestem zaskoczony i zdziwiony tym, że widzę tylu wspaniałych ludzi po przeszczepach, którzy są w bardzo dobrej kondycji. Myślę, że takie imprezy rozluźniają atmosferę wokół tego zaczarowanego kręgu transplantacji – stwierdził znany aktor.

Prezenterka Anna Popek podała trzy powody, dla których wzięła udział w Biegu po Nowe Życie. – Po pierwsze – bardzo lubię narty biegowe. Po drugie – idea transplantacji – czyli tego, aby dzielić się tym, czego po śmierci już nie potrzebujemy. To jest słuszna sprawa, ponieważ znam osoby, którym przeszczep uratował życie. Czasem przez zwykłe zaniedbanie, gdy nie podpiszemy oświadczenia woli, pozbawiamy innych możliwości życia. Uważam zatem, że to nasz obowiązek. Po trzecie – bardzo lubię Wisłę. Przyjechałam tutaj na wypoczynek zimowy po raz pierwszy od dwudziestu lat i stwierdzam, że są tu fenomenalne wyciągi, nie ma kolejek i są dobrze przygotowane stoki.

Oficjalnie otworzył III edycję „Biegu po Nowe Życie” profesor Jerzy Buzek. Były premier
i przewodniczący Parlamentu Europejskiego wręczył także nagrody najlepszym sztafetom. Podczas ceremonii otwarcia został odczytany list Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który od początku wspiera „Bieg po Nowe Życie”.

Druga część imprezy odbyła się w Szczyrku na stoku Juliany. Uczestnicy rywalizowali w slalomie na nartach zjazdowych lub snowboardzie. Wśród gwiazd na pierwszym miejscu znalazł się lider zespołu FEEL – Piotr Kupicha przed Michałem Bębenkiem i Izą Zwierzyńską, w kategorii sponsorów triumfował przedstawiciel Orlenu – Mateusz Małyszko , a w grupie osób po transplantacji – Grzegorz Blecharczyk.

(Tomasz Furtak, Koordynator ds. Mediów „Bieg po Nowe Życie”)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
57
Tak
60%
Nie
40%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
Rozmowy Jelonki
Można posadzić własne drzewo
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
 
Polityka
Zmiana u steru władzy w Podgórzynie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group