Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2173
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Bieg na Igrzyska” zainauguruje czwarty sezon w Szklarskiej Porębie!

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 28 grudnia 2012, 14:02
Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2012, 1:14
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Trasy biegowe na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie będą pierwszą areną zmagań młodych biegaczy i biegaczek narciarskich w czwartej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”.

Podczas dwudniowej imprezy zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w sprintach stylem klasycznym i biegu interwałowym stylem dowolnym. Tradycyjnie, za uplasowanie się w pierwszej „30” startujący otrzymają punkty, przydzielane na takich samych zasadach, jak w Pucharze Świata FIS. W nadchodzącym sezonie do regulaminu zostanie wprowadzona jedna istotna zmiana - do klasyfikacji generalnej będzie zaliczać się osiem najlepszych wyników indywidualnych zawodnika z dziesięciu biegów.

Piątek 4 stycznia upłynie pod znakiem „klasyka”. Po raz pierwszy w historii rywalizację w „Biegu na Igrzyska” zainaugurują sprinty. Na pętli sprinterskiej będą ścigać się seniorzy i seniorki (1992 i starsi), juniorzy i juniorki A (1993-94), juniorzy i juniorki B (1995-96) oraz juniorzy i juniorki C (1997-98). Młodsze roczniki - juniorzy i juniorki D (1999-2000) oraz E (2001 i młodsi) pobiegną w biegu ze startu wspólnego (odpowiednio dystans 3 i 2 km). Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 9:30.

W drugim dniu startów (5 stycznia) królować będzie styl dowolny. Dystans 15 km będą mieli do pokonania seniorzy i juniorzy A. Seniorki, juniorki A, i juniorzy B pokonają dystans 10 km. Juniorki B przebiegną dystans 7,5 km, dla juniorów C i juniorek C przewidziano dystans 5 km, a dla juniorów D
i juniorek D – 2 km. Dzieci z kategorii junior E i juniorka E pobiegną także na dystansie 2 km. Zawody rozpoczną się, tak jak w dniu poprzednim, o 9:30.

Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” jest ogólnopolskim programem sportowo-społecznym, zainaugurowanym w sezonie 2009/2010, adresowanym do młodzieży uprawiającej narciarstwo biegowe. Ambasadorem programu jest Justyna Kowalczyk – złota, srebrna i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich oraz zdobywczyni Kryształowej Kuli za zwycięstwo
w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w 2009, 2010 i 2011 roku oraz trzykrotna z rzędu triumfatorka Tour de Ski.

W sezonie 2013 Bieg na Igrzyska będzie składał się z dziesięciu dni rywalizacji. Do 10 najlepszych klubów w klasyfikacji generalnej 2013 trafi, tak jak w zeszłym sezonie, 100 kompletów profesjonalnego sprzętu biegowego. 25 zawodników i 5 trenerów z pięciu najlepszych klubów w klasyfikacji generalnej wyjedzie w lecie na tygodniowy wypoczynek do jednego z ośrodków Centralnego Ośrodka Sportu.

W sezonie 2012 w Biegu na Igrzyska wzięło udział łącznie ponad 800 młodych zawodników
i zawodniczek, zrzeszonych w 50 klubach sportowych. Wśród juniorów B zwycięzcami zostali: Dawid Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk) i Sylwia Molitor (UMKS Marklowice/SMS Szczyrk). Najlepszymi juniorami C okazali się: Dominik Bury (MKS Istebna) i Katarzyna Stokfisz (MULKS Tomaszów Lubelski). Najwięcej punktów wśród juniorów D zebrali: Mikołaj Michałek (NKS Trójwieś Beskidzka) i Martyna Wawrzusiszyn (MULKS Tomaszów Lubelski). Najmłodszymi zwycięzcami zostali: Jan Żółkiewski (MULKS Tomaszów Lubelski) i Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne). Klasyfikację klubową wygrał MULKS Tomaszów Lubelski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~adams 28-12-2012 17:21
Polana Jakuszycka jest w Jakuszycach a nie w Szklarskiej.Njgdy nie była i nie będzie w Szklarskiej Szklarska sie PODPINA pod Jakuszyce a nic nie robi dla mieszkańców głupiej latarni nie potrafią postawic nie mówiąc już o pasach dla pieszych
~brajan 31-12-2012 23:49
Jakuszyce to część Szklarskiej. Kod pocztowy Szklarskiej, urzędy w Szklarskiej. Tak jak Mokotów to nadal Warszawa!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group