Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9854
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Bieg jak przed pandemią

Niedziela, 13 lutego 2022, 7:01
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Bieg jak przed pandemią
Fot. Stowarzyszenie Biegu Piastów
Organizatorzy 46. Biegu Piastów czynią starania, aby odbył się w formie jak najbardziej zbliżonej do czasu przed pandemią.

Do rozpoczęcia 46. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego pozostało niespełna dwa tygodnie. W tym roku wchodzące w jego skład imprezy biegowe rozpoczną się 26 lutego KGHM Rodzinną Dwunastką, czyli biegiem na 12 km stylem klasycznym. Koronny bieg na 50 km klasykiem zaplanowano na 5 marca.

Jak podają organizatorzy biegu ze Stowarzyszenia Biegu Piastów - tegoroczna największa impreza narciarska w Polsce na pewno się odbędzie. Wszystko wskazuje, że jak przed pandemią zawody zostaną rozegrane w formule ze startu wspólnego, falami po 200 osób po kilka minut.

Spełniamy wszystkie warunki stawiane przez aktualnie obowiązujące przepisy, by to było możliwe, a przedstawiciele instytucji, którzy to oceniają, są tego samego zdania - mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Biegu Piastów. - Do tej pory do udziału w 46. Festiwalu Narciarstwa Biegowego zgłosiło się prawie 6000 osób, ale nadal można zapisywać się do większości biegów, oprócz Memoriału Stanisława Michonia na 15 km. Całą trasę biegu głównego mamy przygotowaną i już dziś można by przebiec pełną pięćdziesiątkę. Co ważne do programu Festiwalu po przewie powracają biegi dla dzieci. Wraca też strefa expo czyli wystawa sprzętu sportowego różnych producentów. Ponownie też biegacze będą otrzymywać medale za udział w zawodach po przebiegnięciu mety, a nie tylko w pakiecie startowym. Będzie też catering dla zawodników. Oczywiście będziemy nadal apelować o zachowanie dystansu społecznego, ale akurat biegówki są dyscypliną sportu, która ten dystans wymusza. Nawet na starcie ludzie z nartami są oddaleni od siebie o kilka metrów.

Twoja reakcja na artykuł?

35
80%
Cieszy
6
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
415
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group