Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 11239
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Bieg dla Oskara

Wtorek, 1 stycznia 2019, 7:09
Aktualizacja: Czwartek, 3 stycznia 2019, 6:12
Autor: WAC
Miłków: Bieg dla Oskara
Fot. użyczone/UM Podgórzyn
W szczytnym celu pobiegło ponad 50 osób w rozegranym w Miłkowie Charytatywnym Biegu Górskim. W trakcie imprezy zbierano pieniądze na rehabilitację małego Oskara Piątka.

Start i meta biegu znajdowały przy Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Fundacji "RehaMaluch". Jako pierwsi wystartowali najmłodsi (na dystansie około 1 kilometra), biegnąc po trasie w okolicach Ośrodka. Następnie, tuż przed zachodem słońca, na trasę liczącą 10 kilometrów, wyruszyli dorośli. Pobiegli w stronę kaplicy Św. Anny i „Gospody przy dobrym Źródle”, gdzie znajdowała się połowa dystansu. Po biegu każdy mógł się ogrzać, upiec sobie kiełbaskę i zaśpiewać przy ognisku na ternie ośrodka.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Bartek Węglewski, prezes fundacji GO4Life, oraz organizator Seidorf Mountain Triathlon. Pomysł zorganizowania biegu powstał po rozmowie z właścicielami Fundacji "Rehamaluch" - Agnieszką i Krzysztofem Walczuk. W organizacji wydarzenia pomogli: Łukasz Gierlik, który był konferansjerem oraz Karolina i Artur z berga.pl oraz wolontariusz Fundacji RehaMaluch Katarzyna Zielińska. Swój wkład miała również i gmina Podgórzyn.

Oskar Piątek urodził się 9 grudnia 2010 i do trzeciego roku życia rozwijał się całkowicie prawidłowo. Niestety, wszystko zmieniło się gdy skończył 3,5 roku. Oskar nagle zaczął tracić wszystkie umiejętności jakie mają dzieci - jak bieganie czy jazda na rowerze, a w końcu nawet wchodzenie po schodach. Po wizytach u różnych specjalistów udało się ustalić, że chłopiec cierpi na epilepsję.

Aktualnie chłopiec regularnie uczęszcza na rehabilitację ruchową oraz sensoryczną, terapię zajęciową, basen oraz hipoterapię. Poza ćwiczeniami przyjmuje też bardzo kosztowne suplementy oraz oleje, które wzmacniają organizm, dzięki którym napady padaczki pojawiają się znacznie rzadziej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
975
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kilometry
Bliżej ostatniego odcinka ekspresówki
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group