Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6173
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bieg dla Blanki i 400 szlachetnych serc

Niedziela, 28 sierpnia 2016, 10:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 7:22
Autor: Robert Czepielewski
Region: Bieg dla Blanki i 400 szlachetnych serc
Fot. Robert Czepielewski
Ponad 400 uczestników zjawiło się wczoraj (27.08) na Polanie Jakuszyckiej, by wziąć udział w akcji charytatywnej „Bieg dla Blanki”. Tak duża liczba uczestników zaskoczyła zarówno organizatorów czyli Stowarzyszenie Bieg Piastów, rodziców dziewczynki jak i uczestników.

- Podczas organizacji nocnego biegu dla Blanki zakładaliśmy, że udział w tej imprezie weźmie około 150 zawodników, natomiast dzisiaj na starcie stawiło się 420 osób - powiedziała Kaja Sznajdrowicz dyrektor Biegu Piastów. - To piękne, że tylu ludzi postanowiło wspomóc leczenie dziewczynki - Powiedział Feliks Rosik uczestnik nocnego biegu dla Blanki.

Zawodnicy wystartowali punktualnie o godzinie 21.00. Każdy w biegu uczestniczył jak chciał: biegacze „kręcili czasówki”, inni preferowali spacer, udział wzięli rowerzyści, a zawodnik z numerem 13 postanowił do jechać do Schroniska Orle na hulajnodze. 5- kilometrową trasę pierwszy pokonał mieszkaniec Szklarskiej Poręby Dariusz Rosik w czasie 16 minut 23 sekundy.

- To niesamowite, że w tej akcji wzięło udział tylu ludzi, trzeba się cieszyć z ich postawy – podkreślali organizatorzy.

Po zakończeniu biegu każdy uczestnik dostał talerz zupy od gospodarza Schroniska Orle Staszka Kornafela, a bezchmurna noc zapraszała do skorzystania z lunet, by podziwiać gwiazdy na niebie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group