Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2501
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biathlon dla każdego

Sobota, 27 kwietnia 2019, 20:40
Aktualizacja: 20:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Biathlon dla każdego
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (27.04) na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie odbyła się kolejna edycja imprezy pod hasłem "Biathlon dla każdego". Około 200 osób miało okazję spróbować swoich sił na strzelnicy laserowej oraz w biegu. Jak podkreślają organizatorzy, głównym celem jest popularyzowanie tej dyscypliny sportu.
Głównym celem imprezy jest popularyzacja biathlonu wśród dzieci, młodzieży i rodziców - podkreśliła Joanna Badacz, sekretarz Polskiego Związku Biathlonu, która przekonuje, że dotychczasowe edycje Biathlonu dla każdego mają wymierne efekty. - Widzimy bardzo duże przełożenie - dzieci, które startowały w pierwszych edycjach, są obecnie licencjonowanymi zawodnikami związku i to przynosi efekty - dodała organizatorka zawodów.

Rywalizacja na terenie TCTA w Sobieszowie cieszyła się dużym zainteresowaniem, a pomocy w organizacji udzielił klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe, który również był silnie reprezentowany.

W imprezie nie było granic wiekowych, mogły startować zarówno przedszkolaki, jak i dziadkowie. Każdy w swojej kategorii poprzez zabawę i rywalizację mógł doświadczyć sportowych emocji.

Strzelnica jest laserowa i dzięki temu możemy wyjść do miast. Przedszkolaki biegną 250 metrów z jednokrotnym strzelaniem, a najstarsi biegną 1500 metrów z dwukrotnym strzelaniem - mówiła J. Badacz, dyrektorka ds. sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, która prowadzi szkolenie w biathlonie.

Nabór do szkoły poprzez testy sprawnościowe w tym roku odbędzie się 24 maja o godz. 15:00.

- Zapraszam wszystkich chętnych, może wyłonimy przyszłych mistrzów - dodała Joana Badacz.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group