Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6694
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezzasadna opłata za kartę?

Czwartek, 23 kwietnia 2020, 8:10
Aktualizacja: Wtorek, 28 kwietnia 2020, 14:05
Autor: WAC
Jelenia Góra: Bezzasadna opłata za kartę?
Fot. Czytelnik
Na problem związany z użytkowaniem karty płatniczej podczas epidemii koronawirusa zwrócił w mailu do naszej redakcji pan Krzysztof (dane do wiadomości redakcji).
Moja 16-letnia córka posiada konto w PKO BP i kartę – mówi nasz Czytelnik. - W umowie o prowadzenie rachunku jest klauzula, że jeśli tą kartą robi się transakcje, to użytkowanie karty jest bezpłatne, a jeśli się nie robi to bank pobiera opłatę w wysokości 3,90 zł. Ale problem jest taki - jak małoletnia miała zrobić nią zakupy, skoro w związku z ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa nie wolno jej było wychodzić z domu? - pyta pan Krzysztof.
Wystarczy zrobić dwie transakcje bezgotówkowe w miesiącu, aby posiadacz Konta Pierwszego był zwolniony z opłaty za kartę – tłumaczy Roman Grzyb z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PKO BP. - Nie trzeba przy tym wychodzić z domu, gdyż z opłaty zwalniają również transakcje internetowe wykonane kartą lub BLIK-iem. Dlatego młodzi ludzie zwykle nie mają większego problemu ze spełnieniem tego wymogu. Jeśli taki problem występuje, bank umożliwia złożenie wniosku o zwolnienie z opłaty - przez infolinię lub iPKO. Można to zrobić również w oddziale, jednak w związku z epidemią, zachęcamy do kontaktu przez telefon lub Internet. Bank indywidualnie rozpatruje każde takie zgłoszenie i dokłada starań, aby te wnioski były rozpatrzone maksymalnie szybko - wyjaśnia R. Grzyb.

Twoja reakcja na artykuł?

6
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
12%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
15
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group