Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8132
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpłatna mapa wolnej Polski od kancelarii premiera

Wiadomości: Kraj
Poniedziałek, 13 października 2014, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: Mea
Fot. Archiwum
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów z okazji 25 wolnej Polski wydała dla dzieci i nie tylko obrazkową mapę naszego kraju, którą może zamówić przez Internet każdy pełnoletni oraz instytucje np. szkoły. Mapy przysyłane są pocztą za darmo. Zamówienia można składać do 11 listopada, a liczba egzemplarzy jest ograniczona.

Mapa narysowana jest przez znanych ilustratorów dla dzieci Aleksandrę i Daniela Mizielińskich. Adresowana jest głównie do dzieci, dostały ją bowiem 1 września wszyscy uczniowie rozpoczynający naukę w I klasach szkoły podstawowej. Zaznaczono na niej granice województw i większe miasta, umieszczono rysunki przedstawiające m.in. charakterystyczne miejsca oraz instytucje. Na mapie umieszczono także rysunki przedstawiające rośliny, zwierzęta oraz potrawy, które występują w danym regionie. Na jej obrzeżu można znaleźć także postaci znanych Polaków m.in. osoby ze świata nauki, kultury i sportu. Na obrzeżu i odwrocie mapy umieszczono informacje o symbolach państwa polskiego: godła, flagi i hymnu oraz krótko opisaną historię Polski od 1944 r. do 2014 r. Przedstawiono więc Polskę pod rządami komunistów, jego upadek w Europie oraz przystąpienie naszego kraju do NATO i Unii Europejskiej.

Jak można przeczytać na stronie KPRM, dystrybucja map będzie realizowana nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Wystarczy wejść na stronę www.mapa.premier.gov.pl i wypełnić krótki formularz, by zamówić mapę. Na adres mailowy przychodzi link aktywacyjny, który należy kliknąć, by potwierdzić zamówienie. Każda pełnoletnia osoba może zamówić tylko jedną mapę, natomiast instytucje np. szkoły jedynie pięć egzemplarzy. Do każdej mapy, będzie dołączona również instrukcja oraz ulotka z informacją o specjalnej edycji znaczka poczty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jakitaki 13-10-2014 9:32
fajny pomysł Kancelarii , mapa już zamówiona :)
~parafianka 13-10-2014 15:33
Przepiękna mapa. Córa będzie zachwycona. Dzięki za info, Jelonko. :)
~wu 13-10-2014 16:13
Zamówiłem ponad miesiąc temu. Jeszcze nie przysłali...
~deadbeat 13-10-2014 22:14
Ja również zamówiłem kilka TYGODNI temu i pusto w skrzynce. Przykro mi to mówić ale nie jestem jedyny.
~... 16-10-2014 22:31
Ja też zamówiłam w pierwszy dzień, jak tylko zamówienia mozna było składać i do tej pory mapy nie mam...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group