Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2927
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Bezpieczny Bieg Piastów

Poniedziałek, 7 marca 2022, 11:33
Aktualizacja: 13:14
Autor: 112
Polana Jakuszycka: Bezpieczny Bieg Piastów
Fot. Archiwum Policji
W miniony weekend na Polanie Jakuszyckiej odbył się już 46 Bieg Piastów –Festiwal Narciarstwa Biegowego. Jeleniogórscy policjanci wraz z policjantami z ościennym jednostek oraz z policjantami z Czech czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu oraz kierujących. Podczas imprezy nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych ani kryminalnych. Tegoroczny Bieg Piastów minął spokojnie i bezpiecznie.

Funkcjonariusze w tych dniach realizowali zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej. Podstawowym zadaniem sił policyjnych było utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza odcinek od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie ustawione były stałe posterunki oraz patrole drogówki. Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjechali własnymi środkami transportu kierowani byli na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe.

Jak co roku, podczas Biegu Piastów jeleniogórskich policjantów wspomagali policjanci z Czech. Wspólne patrole prewencyjne polsko-czeskie realizują zadania głównie w weekendy w rejonach wzmożonego ruchu turystycznego, w okolicach targowisk i innych miejscach handlowych, a także w trakcie większych imprez sportowych zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Wspólne patrole i współpraca pomiędzy Policją Polską i Czeską dot. przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji dot. przestępczości. Wszystkie te działania mają na celu poprawę w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie przygranicznym – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Hahaha
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group