Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5409
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Bezpieczny Bieg Piastów

Poniedziałek, 7 marca 2022, 11:33
Aktualizacja: 13:14
Autor: 112
Polana Jakuszycka: Bezpieczny Bieg Piastów
Fot. Archiwum Policji
W miniony weekend na Polanie Jakuszyckiej odbył się już 46 Bieg Piastów –Festiwal Narciarstwa Biegowego. Jeleniogórscy policjanci wraz z policjantami z ościennym jednostek oraz z policjantami z Czech czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu oraz kierujących. Podczas imprezy nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych ani kryminalnych. Tegoroczny Bieg Piastów minął spokojnie i bezpiecznie.

Funkcjonariusze w tych dniach realizowali zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej. Podstawowym zadaniem sił policyjnych było utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza odcinek od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie ustawione były stałe posterunki oraz patrole drogówki. Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjechali własnymi środkami transportu kierowani byli na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe.

Jak co roku, podczas Biegu Piastów jeleniogórskich policjantów wspomagali policjanci z Czech. Wspólne patrole prewencyjne polsko-czeskie realizują zadania głównie w weekendy w rejonach wzmożonego ruchu turystycznego, w okolicach targowisk i innych miejscach handlowych, a także w trakcie większych imprez sportowych zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Wspólne patrole i współpraca pomiędzy Policją Polską i Czeską dot. przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji dot. przestępczości. Wszystkie te działania mają na celu poprawę w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie przygranicznym – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Hahaha
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
201
Jest nowy
8%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group