Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2288
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpiecznie nad wodą

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 czerwca 2018, 14:28
Aktualizacja: Czwartek, 7 czerwca 2018, 10:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzieci z jeleniogórskich szkół i przedszkoli miały okazję połączyć przyjemne z pożytecznym. We wtorek (5.06) przybyły do miejskiego kąpieliska, aby wziąć udział w akcji "Bezpieczne wakacje w Termach Cieplickich". Były pokazy ratownicze, ale też zabawa i upominki.

W trakcie spotkania w Termach uczestnicy mogli zobaczyć pokaz ratowania osoby tonącej, skoków ratowniczych oraz holowania tonącego. Zaprezentowano również style pływackie.

Organizatorzy apelowali, aby korzystać ze strzeżonych kąpielisk.

Niekiedy osoby dorosłe, chcąc udzielić pomocy również tracą życie – jak ostatnio w Boże Ciało – wspomina jedno ze zdarzeń, które miało miejsce w Polsce - Włodzimierz Płuska, koordynator ratowników w Termach. - Jeśli w pobliżu nie ma ratowników, należy przeliczyć swoje umiejętności na warunki i inne czynniki – dodał ratownik.

Mimo że sezon wakacyjny dopiero przed nami, w Polsce już wiele osób utonęło.

- Trzeba wpajać młodzieży i dorosłym, że trzeba unikać kąpieli w miejscach niedozwolonych – apelował ratownik, który zaznaczał, że życie ludzkie jest znacznie cenniejsze niż kilka czy kilkadziesiąt złotych za bilet wstępu na strzeżone kąpielisko. - Takie zbiorniki zawsze będą kusiły, ale nie znamy tych obiektów, występują tam wiry, prądy, nie znamy dna. Omijajmy takie miejsca, przed wodą trzeba czuć respekt – dodał.
- Akcja odbyła się już po raz drugi, a wspierają ją strażacy z Sobieszowa i Jeleniej Góry – powiedziała Sabina Robak z Term Cieplickich, która podkreśliła, że celem jest edukacja dzieci poprzez zabawę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~STACH 7-06-2018 13:15
A ile tych strzeżonych kąpielisk jest, basen przy Sudeckiej i nic więcej. Ludzie topią się na niestrzeżonych kąpieliskach Wojanów Pilchowice i inne stawki i stawiki. Może któryś z kandydatów w wyścigu do fotela prezydenta przedstawiłby jakiś pomysł na rozwiązanie problemu kąpielisk. Może tak udostępnić mieszkańcom i turystom Sosnówkę. Wiem że to zbiornik wody pitnej ale takie zbiorniki też są w Polsce wykorzystywane rekreacyjnie. Zbiornik w Dobromierzu jest częściowo wykorzystywany np. można tam łowić ryby. Zbiornik Jawor również, nawet można tam pływać łódkami. U nas siatka dookoła zbiornika w Sosnówce. Proponuję dołożyć jeszcze drut kolczasty i 220 volt i już mamy pewność, że tam na pewno się nikt nie utopi co najwyżej zginie od porażenia prądem. Skoro nie można np w Wojanowie urządzić strzeżonego kąpieliska to może zaakceptować ten fakt i postawić w sezonie jakąś przyczepkę campingową w której ratownik mógłby pełnić dyżur służąc pomocą w przypadku konieczności udzielenia pomocy. Pomysł z tym ratownikiem może jest zły ale może chociaż jedno życie można by uratować a przecież życie jest bezcenne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group