Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6808
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpiecznie nad wodą

Środa, 6 czerwca 2018, 14:28
Aktualizacja: Czwartek, 7 czerwca 2018, 10:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bezpiecznie nad wodą
Fot. Przemek Kaczałko
Dzieci z jeleniogórskich szkół i przedszkoli miały okazję połączyć przyjemne z pożytecznym. We wtorek (5.06) przybyły do miejskiego kąpieliska, aby wziąć udział w akcji "Bezpieczne wakacje w Termach Cieplickich". Były pokazy ratownicze, ale też zabawa i upominki.

W trakcie spotkania w Termach uczestnicy mogli zobaczyć pokaz ratowania osoby tonącej, skoków ratowniczych oraz holowania tonącego. Zaprezentowano również style pływackie.

Organizatorzy apelowali, aby korzystać ze strzeżonych kąpielisk.

Niekiedy osoby dorosłe, chcąc udzielić pomocy również tracą życie – jak ostatnio w Boże Ciało – wspomina jedno ze zdarzeń, które miało miejsce w Polsce - Włodzimierz Płuska, koordynator ratowników w Termach. - Jeśli w pobliżu nie ma ratowników, należy przeliczyć swoje umiejętności na warunki i inne czynniki – dodał ratownik.

Mimo że sezon wakacyjny dopiero przed nami, w Polsce już wiele osób utonęło.

- Trzeba wpajać młodzieży i dorosłym, że trzeba unikać kąpieli w miejscach niedozwolonych – apelował ratownik, który zaznaczał, że życie ludzkie jest znacznie cenniejsze niż kilka czy kilkadziesiąt złotych za bilet wstępu na strzeżone kąpielisko. - Takie zbiorniki zawsze będą kusiły, ale nie znamy tych obiektów, występują tam wiry, prądy, nie znamy dna. Omijajmy takie miejsca, przed wodą trzeba czuć respekt – dodał.
- Akcja odbyła się już po raz drugi, a wspierają ją strażacy z Sobieszowa i Jeleniej Góry – powiedziała Sabina Robak z Term Cieplickich, która podkreśliła, że celem jest edukacja dzieci poprzez zabawę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group