Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2683
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Bezpieczne wakacje” z „aktywnością niepełnosprawnych” w sobotę

Piątek, 4 lipca 2014, 8:08
Aktualizacja: 8:11
Autor: Jel
Jelenia Góra: „Bezpieczne wakacje” z „aktywnością niepełnosprawnych” w sobotę
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę (5 lipca) o godz. 11.00 zainaugurowana zostanie na jeleniogórskim Placu Ratuszowym kolejna edycja akcji Bezpieczne Wakacje.

Działaniom profilaktycznym i informacyjnym, jak co roku, towarzyszyć będą liczne atrakcje i konkursy dla dzieci i młodzieży. Obok występów artystycznych, w miasteczku służb mundurowych na Placu Ratuszowym zafunkcjonuje park ruchu drogowego, odbędą się pokazy sprawności oraz prezentacje sprzętu służb porządkowych i ratunkowych. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w rozgrywkach mini piłki nożnej, sprawdzić swoją sprawność czy zachowania np. podczas symulacji w alkogoglach, jak również oznakować swój rower na stanowisku jeleniogórskiej policji. Pojawi się również specjalne stoisko promocyjne Karkonoskiego Parku Narodowego, w którym miłośnicy przyrody są szczególnie mile widziani.

W tym roku inauguracja akcji Bezpieczne Wakacje ma szczególny wymiar i jest połączona z happeningiem „Aktywność i Integracja Niepełnosprawnych”. Podczas imprezy instytucje i organizacje pozarządowe oraz firmy zajmujące się sprzętem rehabilitacyjnym zaprezentują swoje działania w zakresie szeroko rozumianej problematyki osób niepełnosprawnych.

Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają do kibicowania podczas specjalnego meczu siatkówki na siedząco (ok. godz. 12.00), na sztucznym boisku ustawionym tego dnia na Placu Ratuszowym. O tym, że obok rywalizacji jest to świetna zabawa – będzie się mógł przekonać każdy, kto wyrazi wolę i zechce osobiście wziąć udział w meczu.

W części artystycznej przewidziano występy zespołów: Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień", D.N.A., MPHIRUS – Emil, Daniel i Krzysztof Rostkowscy (MDK Muflon), zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej nr 8, zespołu Jeleniogórzanie oraz Przystani Twórczej i członków Polskiego Związku Niewidomych Oddział w Jeleniej Górze: Krzysztofa Janasa – gitara, Alicji Gremzy - wokal, Alfreda Dajcza – organki

Organizatorami akcji są: Miasto Jelenia Góra, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze, jeleniogórska Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Akcja Bezpieczne Wakacje jest dofinansowana ze środków profilaktyki uzależnień Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group