Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4620
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczna w swoim mieście

Sobota, 25 kwietnia 2015, 8:21
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
Jelenia Góra: Bezpieczna w swoim mieście
Fot. KMP Jelenia Góra
Rusza kolejna edycja kursu samoobrony dla kobiet, prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze. W czwartek (23.04) w sali konferencyjnej KMP odbyło się spotkanie organizacyjne dla pań zainteresowanych udziałem w zajęciach. Uczestniczyło w nim blisko 80 kobiet.

To już kolejna edycja programu „Bezpieczna w swoim mieście”, którego organizatorem jest jeleniogórska policja. Pierwsze zajęcia praktyczne odbędą się we wtorek (28 kwietnia br.) o godzinie 19.00 w sali gimnastycznej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

- Uczestniczki będą ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony. Zaplanowano zajęcia praktyczne, podczas których kobiety będą bronić się w przypadku ataku sprawcy bądź kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”. Wkrótce rozpoczną się zajęcia z psychologii oraz prewencji kryminalnej - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia - lub w razie potrzeby - odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.
Patronat honorowy nad programem objął prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group