Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4390
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezpieczeństwo ponad barierami

Czwartek, 15 kwietnia 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bezpieczeństwo ponad barierami
Fot. Angela
Jak zachować się w sytuacji zagrożenia tłumaczyła uczniom Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ulicy Grottgera asp. Danuta Razmysłowicz, która spotkała się z dziećmi w ramach realizacji policyjnych programów prewencyjnych.

Zagadnienia dotyczyły bezpiecznej drogi do szkoły, zamykania drzwi przy wychodzeniu z mieszkania, zachowania się w domu, kiedy dziecko jest samo bez opieki osób dorosłych. Poruszone zostały też zagrożenia wynikające z obsługiwania przez nieletnich urządzeń elektrycznych – mówi asp. Danuty z Razmysłowicz. – Uwrażliwiamy dzieci na takie sytuacje. Zwracaliśmy również uwagę, by nie zażywały same lekarstw.

Policjantka wyjaśniła także zasady powiadamiania za pośrednictwem telefonów alarmowych 997 i 112. – Telefon 997 jest telefonem pogotowia policyjnego i nie można na niego dzwonić dla żartu – przestrzegała prelegentka.

Całości przysłuchiwał się Jarosław Branicki z Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze, który od lat prowadzi działania prewencyjne na rzecz poprawy i bezpieczeństwa dzieci, głównie na wsi. Na przyszły tydzień zaplanował pogadankę w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych przy ulicy Grottgera na temat zagrożeń zarówno poruszonych przez policję, jak i chorób odzwierzęcych oraz zagrożeń wynikających z pobytu podczas wakacji na wsi.

– O bezpieczeństwie mówimy codziennie. Jest to podstawa naszego funkcjonowania ze względu na to, że uczniowie niepełnosprawni intelektualnie biorą udział w codzienności, codziennym życiu miasta czy wsi. Wszystkie wiadomości, w jakie wyposażamy naszych uczniów, gwarantują im bezpieczeństwo, albo przynajmniej je zwiększają – mówi Małgorzata Łasek – Dowiat, wicedyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze,

Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały również odblaskowe kamizelki od Fundacji "Jeleniogórska akcja - bezpieczna droga", które przekazał prezes fundacji, Mariusz Synówka. Spotkanie w placówce specjalnej odbyło się w ramach akacji o nazwie„Bezpieczna droga do oraz ze szkoły i przedszkola” oraz „Przedszkolak pod parasolem policji” i „Nie daj się uzależnieniom, wszelkim zagrożeniom”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group