Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8538
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezcenne szlify piłkarzy KKS–u

Środa, 29 maja 2019, 0:07
Aktualizacja: 0:19
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Bezcenne szlify piłkarzy KKS–u
Fot. użyczone
Młodzi zawodnicy Karkonoskiego Klubu Sportowego Jelenia Góra trenowali pod okiem trenera kadry Polski oraz trenera BVB Evonik Fußballakademie Borussia Dortmund. W ubiegłym tygodniu na obiektach Państwowej Szkoły Wyższej odbyła się konferencja dla trenerów na co dzień zajmujących się szkoleniem zawodników w wieku od 6 do 9 lat.

Drużyna żaków trenera Ligiżyńskiego i Suhako wzięła udział w zajęciach pod tytułem „Kształtowanie orientacji przestrzennej w grach 1x1”, a trenerem prowadzącym był Jerzy Cyrak, dyrektor UKS-u Śrem, w przeszłości trener drużyn ekstraklasy, m.in. Amiki Wronki, Lecha Poznań i Lechii Gdańsk.

Drużyna orlików trenera Juszczyszyna wzięła natomiast udział w dwóch treningach. Pierwszy - „Trening techniczny obszaru podstawowego” został przeprowadzony przez Michała Zioło, trenera BVB Evonik Fußballakademie Borussia Dortmund, a obecnie także dyrektora Akademii Piłkarskiej tego klubu im. Łukasza Piszczka, która rozpoczyna swoją działalność od września tego roku w Goczałkowicach.

Drugi trening – „Działania indywidualne i grupowe w nauczaniu kontroli przestrzeni na etapach piłki 5 i 7-osobowej na przykładzie programu szkolenia w Akademii RKS Raków Częstochowa poprowadził trener Marek Śledź, obecnie dyrektor tejże akademii, a w przeszłości twórca potęgi Lecha Poznań. W zajęciach asystował mu trener reprezentacji Polski Filip Raczkowski, który w kadrze U-18 jest trenerem analitykiem.

Po zajęciach zawodnicy naszego klubu zostali uhonorowani przez prowadzących drobnymi upominkami (m.in. fotografią Łukasza Piszczka z jego autografem). Po części praktycznej trenerzy udali się na wykłady, a nasi zawodnicy rozegrali między sobą mecz towarzyski.

- Następnego dnia- w sobotę, trener Marek Śledź odwiedził nasz stadion w Parku Paulinum. Po zwiedzeniu obiektu i obserwacji poczynań naszych zawodników, nasza drużyna żaków została uwieczniona z nim na wspólnym zdjęciu. Trener Śledź był pod wrażeniem jakości naszego obiektu, a także chwalił umiejętności naszych najmłodszych. Być może w przyszłości najlepsi z tego grona trafią pod opiekę trenera Marka. Tego im życzymy! - mówią szczęśliwi przedstawiciele KKS-u Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
679
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group