Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5636
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bez strachu przed zagubieniem

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 20 maja 2007, 14:35
Autor: DOB
Fot. DOB
Jak poradzić sobie samemu w lesie – uczyły się od strażników miejskich pięcio i sześciolatki ze Szkoły Podstawowej nr 15 i Przedszkola nr 11 w Sobieszowie.

Dzieci budowały szałas i obok niego układały napis „SOS”. – To nie było trudne – mówi Weronika Soprych. – Najgorsze było znalezienie drzewa na szałas.
– W takim leśnym domku mógłbym spędzić nawet cały dzień – pochwalił się Michał Maj.

Niemal wszystkie dzieci miały ze sobą gwizdki. Po co? – Na wypadek, gdybyśmy zabłądzili. Wówczas wystarczy zagwizdać i już ktoś nas znajdzie – powiedzieli nam uczestnicy zabawy.
– Wszystko to w ramach akcji „Zgubek” – wyjaśnia Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Uczymy dzieci, jak mają się zachować w lesie, gdy oddalą się od rodziców albo zabłądzą. Wkrótce wakacje i na pewno wiele rodzin wybierze się na wycieczki lub wczasy. Warto pamiętać o bezpieczeństwie.

Po budowie szałasów był także czas na rekreację. Dzieci wybrały się na wycieczkę na zamek Chojnik, po powrocie z ruin zasiadły przy ogniosku z kiełbaskami. Uczestnicy akcji otrzymali nagrody – kolorowe plecaki szkolne.

Obok straży miejskiej, współorganizatorami akcji byli: Państwowa Straż Pożarna, Karkonoski Park Narodowy i kustosz zamku Chojnik.
Wkrótce podobne zadania czekają na dzieci z przedszkoli nr 13 i 27.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group