Czytających: 5074
Zalogowanych: 1

Jelenia Góra: Bez Kozaka nie ma zwycięstw

Piątek, 4 listopada 2022, 8:29
Po czterech porażkach do ekipy Sudetów dołączył Michał Kozak, co przełożyło się na dwa zwycięstwa. Trzeciego nie było, bowiem w starciu z Swiss Krono Żary w drugiej kwarcie "Kozi" doznał kontuzji, po czym jeleniogórzanie stracili wysokie prowadzenie i ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

Do czasu, gdy na boisku był Michał Kozak, Sudety spisywały się bardzo dobrze. Pod koniec drugiej kwarty - przy prowadzeniu 35:22 "Kozi" doznał kontuzji, ale kibice liczyli, że uda się utrzymać prowadzenie. Po zmianie stron przewaga jeleniogórzan topniała z każdą minutą i przed decydującą kwartą na tablicy wyników było 47:46. W 32. minucie miejscowi stracili prowadzenie, a goście nie oddali go do końca spotkania. Ostatecznie Sudety przegrały 61:70.

KS Sudety Jelenia Góra – BC Swiss Krono Żary 61:70 (20:16, 15:8, 12:22, 14:24)

Sudety: Wasilewski 20, Minciel 14 (15 zbórek), D. Ostrowski 8, Suchecki 8, Kozak 6, Walaszek 3, Strzemecki 2, Rybarczyk, Garbarski.
BC: Leszczyński 22, Dymiński 15, Der 14, Olejnik 11, Reczyński 4, Rotkiewicz 2, Jankowski 2, Stolarek, Kiemski, Drzewiński.