Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9772
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bestie nie psy

Środa, 14 kwietnia 2010, 9:45
Aktualizacja: Czwartek, 15 kwietnia 2010, 8:33
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bestie nie psy
Fot. SM
Wczesnym rankiem dwa duże psy zaatakowały wracającego z pracy 28 – letniego jeleniogórzanina. Zwierzęta powaliły ofiarę na ziemię i ciągnęły kilka metrów. Gdyby nie szybka interwencja pracowników tartaku, mogło by dojść do tragedii. Poszkodowany trafił do szpitala.

28-latek wracał z nocnej zmiany z firmy Jelenia Plast. Kiedy po godzinie 6.00 rano przechodził koło tartaku przy ulicy Karola Miarki z ogrodzonego terenu graniczącego ze składem opału wyskoczyły dwa wielkie psy. Wydostały się przez dziurę w ogrodzeniu. Rzuciły się na swoją ofiarę i powaliły mężczyznę na ziemię, po czym szarpiąc za nogawkę i nogę ciągnęły go po podłożu. Na ratunek krzyczącemu mężczyźnie ruszyli pracownicy tartaku, którzy odgonili bestie.

– Tylko dzięki natychmiastowej reakcji pracowników tartaku nie doszło do tragedii. Gdyby w okolicy w tym czasie nikogo nie było, psy najprawdopodobniej rozszarpałyby mężczyznę – mówią strażnicy miejscy. Pracownicy odgonili psy, a brygadzista stolarni udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy opatrując ranę i wezwał na miejsce straż miejską, która odwiozła poszkodowanego do szpitala.

O godz. 7.40 strażnicy miejscy wrócili na miejsce zdarzenia by ustalić właściciela zwierząt, który dojechał na miejsce. Okazał się nim Zbigniew W., mieszkaniec Dziwiszowa, który tłumaczył, że nie wie, jak doszło do uszkodzenia ogrodzenia. Jeśli okaże się, że obrażenia poszkodowanego człowieka będą wymagały jego pobytu w szpitalu powyżej tygodnia, sprawa przeciwko właścicielowi trafi do prokuratury oraz sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group