Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6886
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Beethoven umrze w Książu

Sobota, 5 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Na zamkowym dziedzińcu pojawił się wielki kompozytor – zagra go hollywoodzki aktor Paul Rhys

Scena śmierci będzie kręcona w przyszłym tygodniu. Na salę szpitalną przerobiono jedno z pomieszczeń na trzecim piętrze zamku. Turyści już tam nie docierają. Ale i tak są zdziwieni, kiedy widzą na schodach i w parku panów w cylindrach. To dla zwiedzających dodatkowa atrakcja.

Filmowcy szukali wnętrz, które mogłyby zagrać sceny z ostatnich lat życia muzyka. Potrzebowali ładnych krajobrazów, zamkowych pomieszczeń, ubogiej sali oraz karczmy.
– To wszystko znaleźliśmy w zamku Książ – cieszy się Charlie Thompson z BBC, odpowiedzialny przy tej produkcji za wyszukiwanie odpowiednich miejsc.
Ekipa będzie w zamku do 9 lutego. Poza pomieszczeniami, do których nie docierają turyści, będzie także kręcić w najbardziej znanej książańskiej sali Maksymiliana. Ale zdjęcia są tak uzgodnione, że w żaden sposób nie przeszkodzi to zwiedzającym – zapewnia Katarzyna Wojnicka z działu marketingu spółki zamek Książ.
Nie chce zdradzić, ile spółka zarobiła na udostępnieniu pomieszczeń filmowcom. Z uśmiechem jedynie mówi, że są bardzo zadowoleni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group