Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3894
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie wspólna promocja Jeleniej Góry i Uniwersytetu Ekonomicznego

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 marca 2013, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: UM
Zastępca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj spotkał się z dziekanem Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze, prof. Markiem Walesiakiem oraz dr Anną Baraniecką, pracownikiem naukowo–dydaktycznym Wydziału, zajmującym się inicjatywami studenckimi, w tym współpracą uczelni z urzędem miejskim. Chodzi o wspólną promocję.

- Rozmawialiśmy o możliwościach połączenia wysiłków promocyjnych - powiedział. H. Papaj. – Z jednej bowiem strony sam fakt istnienia uczelni i kilkadziesiąt lat jej efektywnej tutaj pracy jest walorem promocyjnym dla Jeleniej Góry, a z drugiej strony – sama Jelenia Góra może być magnesem dla kandydatów na studentów tej uczelni. Młodzi ludzie szukają możliwości uprawiania sportu, atrakcyjnych turystycznie terenów itp., a Jelenia Góra jest takim właśnie miejscem. W dodatku – co ważne, nie tylko w tzw. dzisiejszych czasach – studiowanie tutaj jest nieporównanie mniej kosztowne, niż w wielkich miastach, a kierunki – atrakcyjne i zróżnicowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~łubudubutoja 12-03-2013 8:42
Tygodnik "Der Spiegel" wyśmiewa marnowanie pieniędzy na termy ze zbyt zimną wodą. Winny: baron PO Jacek Protas Nasze TERMY też zimne!!
~ona 12-03-2013 9:15
UE w JG to nie jest Wydział Zamiejscowy tylko po prostu wydział UE
~Absolwent 12-03-2013 9:24
Promocja pod tytułem "Jelenia Góra - miastem bezrobotnych".
~zorientowany 12-03-2013 10:30
Wspólna promocja jest spóżniona o całe wieki i wynika z wspólnych problemów egzystencjonalnych obu instytucji.Zwłaszcz szkoda WEZiT, że wiąże się z upadajacym układem władzy lokalnej.
~Buka 12-03-2013 10:41
"Młodzi ludzie szukają możliwości uprawiania sportu, atrakcyjnych turystycznie terenów itp." Gucio prawda. Młodzi ludzie, szczególnie ci studiujący zaocznie patrzą na możliwość zatrudnienia (ciężko jest się utrzymać, rozkładając towar w markecie, nie mówiąc już o zapłaceniu czesnego za studia). Studia w Jeleniej wybierają ci, których nie stać na wyjazd do Wrocławia lub dalej. Ale jeśli ktoś może to stąd spada, bo w Jeleniej Górze nie ma warunków do normalnej egzystencji. Nie mówiąc już o tym, że nawet nie ma gdzie się bawić. Nie każdemu odpowiadają klimaty Atrapki. 6 lat temu przyjechałam do Jeleniej do liceum. Wtedy to było fajne miasto, teraz jest coraz gorzej: brak pracy, brak rozrywek, drogie mzk. Tylko kupa głupich galerii, które ceny mają niczym we Wrocławiu.
~Buka 12-03-2013 10:42
Dodam jeszcze, że zakochałam się w Jeleniej Górze i boli mnie to, że miasto, które nadal mnie fascynuje, stacza się...
~loka 12-03-2013 10:59
Niestety, ale to co napisano powyżej jest prawdą... 3/4 studentów została tutaj z braku możliwości wyjazdu na studia do innych miejscowości przez względy ekonomiczne... Niektóre przedmioty i wykładowcy są naprawdę w porządku i są w stanie wiele nauczyć, ale są i tacy, którzy stanowią "zapychacz" czasu, a marnotrawstwo naszego. Promocja promocją, super, ale to nie zmienia faktu, że NIE MA TU PRACY... A jak nie ma pracy, to trzeba za nią gdzieś wyjechać... Jeśli tego nie rozwiążą, to nic nie pomoże...
~Obserwator. 12-03-2013 11:11
Być może tego typu komentarze młodych ludzi dotrą do władz naszego miasta w końcu dając do zrozumienia co się dzieje w nim(o ile ktoś reprezentujący władze czyta je ????????????????????????????????????) ale aż takim optymistom raczej nie jestem :(:(:(
~! 12-03-2013 13:03
Na patrona proponuję Palikota! UE w Jeleniej Górze, dzięki zaproszeniu Palikota na wykład, zbudował solidny fundament pod rozwój uczelni i miasta!
~ 12-03-2013 14:02
DOLNOŚLĄZAK. Pan H.Papaj jest nie tylko wiceprezydentem J.G., ale - przede wszystkim - przewodniczącym Platformy Obywatelskiej oraz członkiem Zarządu Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Jako lider partyjny, które zwyciężyło w w wyborach samorządowych 2010 r. odpowiedzialny jest za program społeczno-gospodarczy dla J.G., na który dali się nabrać jeleniogórzanie, oddający głos na liderów tej partii. Realizację iluzorycznego programu powierzono panu M.Zawile, jako prezydentowi miasta. Wobec braku możliwości wdrożenia partyjnego PO-programu, dziś z Zawiły czyni się człeka nieudolnego. A to nieprawda. Cdn.
~ 12-03-2013 14:36
Cd. z 14:02. Jeleniogórzanom wiadomo, że magistracki szef od dialogu społecznego - mistrz politycznej intrygi - wobec spadku notowań swojego pryncypała odwrócił się od niego. Pan Zygmunt wyznaczył sobie inne zadanie. Zaczyna już dziś dbać o wizerunek wiceprezydenta H.Papaja - szefa PO, upatrując w nim przyszłego pana na Ratuszu. Niewykluczone, że dialog społeczny zamierza utrzymać swoje stanowisko pracy po roku 2014. Czy wiceprezydent H.Papaj byłby godnym następcą M.Zawiły. Moim zdaniem - NIE, gdyż PO-partia na czele której stoi H. Papaj oszukała jeleniogórzan serwując im nierealny program społeczno-gospodarczy. Pan Papaj jest także w radzie nadzorczej KARR, która nie może się poszczycić osiągnięciami w zakresie rozwoju naszego regionu. Cdn.
~mts 12-03-2013 14:49
Już widzę tą promocję Jeleniej Góry i np. spot telewizyjny w którym POkazywane są termy cieplickie, stadion na Złotniczej, SKM, lotnisko z betonowym pasem przy równej jak stół łomnickiej, galeria handlowa na Kilińskiego i perspektywy wspaniałej dobrze płatnej pracy w Jeleniej po skończeniu studiów. Buha ha ha ha
~ 12-03-2013 15:00
Cd. z 14:36. Były młodzieżowy aktywista od spraw kształcenia ideologicznego i propagandy /dziś - dialog społeczny/ uczyni wszystko aby być na topie. I to mnie wcale nie dziwi, gdyż jest to człek bardzo ambitny, złotousty. Z tym, że walory szefa dialogu nijak nie przekładają się na dobro J.G. Wręcz przeciwnie, wg mnie - szkodzą miastu. Moim zdaniem J,G. potrzebna jest stabilizacja. Paradoksalnie dziś tą stabilizację mogą zapewnić opozycyjni radni, którzy nie są skażeni /tak jak radni PO/ brakiem suwerenności myślenia Dla realizacji tego celu proponuję wykorzystać ogólnopolskie wpływy PO i awansować pana od dialogu na wysokie stanowisko. Rzekomo w kieleckim są wolne etaty w samorządzie. DOLNOŚLĄZAK
~ 12-03-2013 15:05
Sorry: zamiast kieleckie - świętokrzyskie.
~:( 12-03-2013 19:17
Robiłam się coraz smutniejsza czytając powyższe posty (DOLNOŚLĄZAK) to niestety sama prawda nic dodać nic ująć ….. a szkoda bo wolałabym mieć powód by się buntować by pisać, że to nieprawda, że tak nie jest
~xxx 12-03-2013 20:16
Na UE to faktycznie zróżnicowane kierunki ekonomia i drugi zarządzanie. Jest w czym wybierać
~uzi 12-03-2013 22:38
JG szkodzi kolesiostwo i układy, czy to będą PO, PIS, czy te pseudo czerwone. Warto byłoby się zapytać dlaczego na prezesa MPGK został wybrany pomazaniec Huberta Papaja. Dlaczego nie ogłoszono konkursu i dano firmie szansy na zatrudnienie kogoś spoza układu wzajemnej adoracji. Dlaczego brak jest inicjatywy w mieście? Dlaczego nadal dajemy się robić kolejnym "elitom" rządzącym?... Nasze miasto umiera, tonie w brudzie... ale kapitan w czerwonym sweterku dzielnie stoi ze swymi żołnierzami przy korycie i mydli ludziom oczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group