Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8396
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie wreszcie boisko przy „siódemce”

Środa, 23 czerwca 2010, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Będzie wreszcie boisko przy „siódemce”
Fot. TEJO
Firma Jul – dom Przemysław Stanisław Mazurkiewicz ze Szczecina przejmie plac budowy pod nowe wielofunkcyjne boisko przy Szkole Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze. Zakończenie prac planowane jest na 25 sierpnia. Koszt budowy boiska po przetargu to około180 tys. zł.

Nowe boisko już pierwszego września ma posłużyć jako miejsce uroczystego, miejskiego rozpoczęcia roku szkolnego. Budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 7 zostanie wykonana wraz z uporządkowaniem terenu wokół szkoły, w tym z wyburzeniem garaży, które grożą zawaleniem.

– Na początku roku zleciliśmy wykonanie dokumentacji, którą otrzymaliśmy już wraz z pozwoleniem na budowę, został wybrany inżynier kontraktu oraz wykonawca. Umowę z wykonawcą podpiszemy dziś, kiedy też przekazany zostanie plac budowy i rozpoczną się roboty – mówi Mirosława Dzika, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Planowana inwestycja obejmie budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego o wymiarach 19x32 m, w tym boiska do koszykówki o wymiarach 15x28 m i boiska do siatkówki o powierzchni 9x18 m. Całość będzie pokryta trawą syntetyczną i wyposażona w urządzenia sportowe oraz siatki zabezpieczające przed wypadnięciem piłki poza teren boiska.

Wykonana zostanie też kanalizacja deszczowa wraz z drenażem boisk. Do zadań wykonawcy będzie należało też rozebranie trzech garaży znajdujących się na terenie szkoły. – Po wybudowaniu boiska do pełni szczęścia będzie nam tylko brakowało planowanej już termomodernizacji budynku – mówi Elżbieta Rybak, dyrektor SP nr 7.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group