Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 18959
Zalogowanych: 87
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie się kurzyło do piątku

Wtorek, 26 maja 2009, 17:57
Aktualizacja: 17:59
Autor: Mar
Jelenia Góra: Będzie się kurzyło do piątku
Fot. Mar
Tumany kurzu unoszą się na ulicach Konopnickiej i 1 Maja. Wszystko przez miał kamienny, jaki został rozsypany na tych ulicach w miniony piątek. Kamienne drobinki mają wypełnić szczeliny w kostce pokrywającej tej śródmiejski trakt.

- Spoiny w kostce brukowej zostały wypłukane, pozamiatane, dlatego po kilku latach konieczne było uzupełnienie brakującego wypełnienia – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Czesław Wandzel – jak wysypywaliśmy ten miał, były inne warunki, było wilgotno, popadał deszcz i można było wytrzymać. Dzisiaj zrobiło się gorąco, ten miał wysechł i zaczął przeszkadzać. Polaliśmy go wodą, ale wysoka temperatura powoduje, że szybko schnie.

Tak będzie do czwartku – piątku, kiedy do pracy przystąpią ekipy sprzątające. Planowano też pokrycie miałem kamiennym placu Ratuszowego, ale jak mówi Czesław Wandzel, temperatury i coraz więcej ogródków piwnych uniemożliwia taką operację.

- Zamierzamy uszczelnić te spoiny na placu pod koniec września, na początku października – wyjaśnia dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
763
Tak - świetny pomysł
59%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
29%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego Opel stracił wszystko? Dziś prawie nikt go nie wybiera
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Teatr im. Norwida
Gortych na scenie Norwida. Kryminał, który już stał się hitem
 
112
Poważny wypadek, na miejscu śmigłowiec LPR
 
Inwestycje
Pół Zabobrza pływa
 
Uzdrowisko Cieplice
Skuteczne leczenie nietrzymania moczu w sprawdzonym uzdrowisku
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group